Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Освітня програма Крупівської гімназії Волинської області Луцького району початкова освіта ( 3 клас )

Дата: 17 серпня 2020 о 12:08, Оновлено 8 лютого о 20:42









 

Освітня програма

Крупівської гімназії 

Волинської області Луцького району початкова освіта

( 3 клас )










 

   

 

Освітня програма

Крупівської гімназії 

 Волинської області  Луцького району 

І ступеня ( 3 клас )

Загальні положення освітньої програми

Освітня програма І ступеня ( 3 клас ) розроблена на виконання ст. 33 Закону України «Про освіту». З урахуванням поетапного переходу закладу освіти на здійснення діяльності за новим Державним стандартом у 2020/2021 навчальному році освітня програма для 3 класу розроблена на основі Державного стандарту початкової освіти (2018) у редакції від 24.07.2019 р. № 688, типових освітніх програм (наказ МОН України від 08.10.2019 № 1273) 

Заклад освіти працює за Типовою освітньою програмою початкової освіти під керівництвом Р.Б.Шияна, затвердженою наказом МОН України від 08.10.2019 №1273. Освітня програма початкової освіти - узгоджений комплекс видів освітньої діяльності, що ґрунтується на компетентнісному підході і  спрямований  на реалізацію мети й завдань, визначених у новому Державному стандарті початкової освіти.

Освітня програма початкової освіти окреслює підходи до планування й організації закладом освіти єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом початкової загальної освіти.

Освітня програма визначає:

  • загальний обсяг навчального навантаження, орієнтовну тривалість і можливі взаємозв’язки окремих предметів, курсів за вибором, проведення індивідуальних консультацій (додаток 1);

  • очікувані результати навчання учнів подані у програмі початкової освіти під керівництвом Р.Б.Шияна, затвердженій наказом МОН України від 08.10.2019 №1273.

  • зміст навчальних програм, які мають гриф «Затверджено МОН України» використані з офіційного веб-сайту МОН;

  • рекомендовані форми організації освітнього процесу та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти;

  • вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за цією освітньою програмою.

Загальний обсяг навчального навантаження

та очікувані результати навчання здобувачів освіти

Навчальний план містить інваріантну складову, сформовану на державному рівні, обов'язкову для закладу загальної середньої освіти, та варіативну. Повноцінність початкової освіти забезпечується реалізацією як інваріантної, так і варіативної складових, які в обов'язковому порядку фінансуються з освітньої субвенції.

Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 3 класу  складає 910годин/навчальний рік. На інваріантний складник виділено 875 год, варіативний складник – 35 год.

 Мовно-літературна освітня галузь у 3 класі реалізується у навчальних предметах «Українська мова», «Іноземна мова» та інтегрованому курсі «Я досліджую світ». Вивчення української мови у 3 класі передбачає часовий розподіл програмового матеріалу між предметом «Українська мова» та інтегрованим курсом «Я досліджую світ», відповідно до якого 5 год. на тиждень використовується на вивчення української мови як окремого предмета, 2 год. на тиждень включені до інтегрованого курсу «Я досліджую світ».

Освітня галузь «Математична» реалізуються через вивчення окремого навчального предмета «Математика» (4 год. на тиждень) та включення програмового змісту з математики в інтегрований курс «Я досліджую світ», де на математику відводиться 1 год. на тиждень.

Освітні галузі «Природнича», «Технологічна», «Соціальна і здоров’язбережувальна», «Громадянська та історична», представлені в інтегрованому курсі «Я досліджую світ»  на які в 3 класі виділено 4 год. на тиждень.

Освітня галузь «Мистецька» реалізується через окремі предмети за видами мистецтва: образотворче мистецтво і музичне мистецтво, на що виділено по 1 год.

Освітня галузь «Фізкультурна» реалізується через навчальний предмет «Фізична культура», на яку виділено по 3 год.

Освітня галузь «Інформатична» реалізується через навчальний  предмет «Інформатика », на яку виділено по 1 год.

 

З варіативної складової виділено 1 год. на  додаткове вивчення предмету з інваріативної складової  « Українська мова». (35год/навчальний рік).

Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень окреслено у навчальному плані (додаток 1).

При визначенні гранично допустимого навантаження учнів ураховані санітарно- гігієнічні норми та нормативна тривалість уроків  у 3 класі – 40 хвилин.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №87«Про затвердження Державного стандарту початкової освіти» години фізичної культури не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження на учнів.

Оцінювання учнів у 3 класі здійснюється формувально та підсумкове оцінювання навчальних досягнень з використанням компетентнісних завдань (відповідно до методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 3 класу - наказ МОН України від 27.08.2019 р. № 1154).

Навчальний план зорієнтовано на роботу початкової школи за 5-денним навчальними тижнем.

Відповідно до мети та загальних цілей, окреслених у Державному стандарті, визначено завдання, які має реалізувати вчитель у рамках кожної освітньої галузі. Результати навчання повинні робити внесок у формування ключових компетентностей учнів.

Такі ключові компетентності, як уміння вчитися, ініціативність і підприємливість, екологічна грамотність і здоровий спосіб життя, соціальна та громадянська компетентності можуть формуватися відразу засобами усіх предметів. Виокремлення в навчальних програмах таких наскрізних ліній ключових компетентностей як

«Екологічна безпека й сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість і фінансова грамотність» спрямоване на формування в учнів здатності застосовувати знання й уміння у реальних життєвих ситуаціях.

Необхідною умовою формування компетентностей є діяльнісна спрямованість навчання, яка передбачає постійне включення учнів до різних видів педагогічно доцільної активної навчально-пізнавальної діяльності, а також практична його спрямованість. Доцільно, де це можливо, не лише показувати виникнення факту із практичної ситуації, а й по можливості перевіряти його на практиці й встановлювати причинно-наслідкові зв’язки. Формуванню ключових компетентностей сприяє встановлення та реалізація в освітньому процесі міжпредметних і внутрішньо-

предметних зв’язків, а саме: змістово-інформаційних, операційно- діяльнісних і організаційно-методичних. Їх використання посилює пізнавальний інтерес учнів до навчання і підвищує рівень їхньої загальної культури, створює умови для систематизації навчального матеріалу і формування наукового світогляду. Учні набувають досвіду застосування знань на практиці та перенесення їх в нові ситуації.

Вимоги до осіб, які можуть розпочинати здобуття початкової освіти

Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років (відповідно до п. 4 ст.

12 Закону України «Про освіту»).

У 2020-2021 навчальному році у 3 класі навчатиметься 6 учнів (з них: з с. Крупа- 5 учнів, з с. Струмівка – 1 учень )

Перелік, зміст, тривалість і взаємозв’язок освітніх галузей, логічну послідовність їх вивчення

Освітню програму укладено за такими освітніми галузями: Мовно - літературна

Математична Природнича Технологічна Інформатична

Соціальна і здоров’язбережувальна Громадянська та історична

Мистецька Фізкультурна

Концепцією Нової української школи передбачено створення умов для особистісно орієнтованого навчання. Ефективна індивідуалізація й диференціація навчального процесу забезпечена через організацію навчальних центрів, які

відображають навчальні потреби й інтереси дітей. Функціональність навчальних центрів спрямована на створення умов для дослідницької діяльності дітей, розвиток самостійності, організації роботи дітей в парах, у малих групах, а також  індивідуально. У навчальних центрах проводитимуться різні види навчальної діяльності, тому вони містять різні навчальні матеріали.

Важливими навчальними центрами для учнів є такі: центр читання і письма, природознавства, математичний і мистецький центри. Їх наповнюваність забезпечуватиме для виконання навчальних програм. Зокрема, центр читання і письма містить: книги, карти, глобус, плакати, вірші, написані на великих аркушах паперу, письмове приладдя (олівці, маркери, фломастери), папір, клей або скоч (липка стрічка), діркопробивач, мотузки, комп’ютер і навушники – для забезпечення можливості слухати і дивитися історії усім разом або окремим дітям; центр природознавства – камінці, мушлі, інші природні матеріали, магніти, збільшувальне скло, терези, довідкову літературу, журнали з природознавства, кімнатні рослини; мистецький центр (центр образотворчого мистецтва) – фарби й пензлі, глину (пластилін), старі журнали, папір, приладдя для письма й малювання, мольберт; центр математики – матеріали для лічби (пластикові іграшки, кубики різних розмірів, фабричні або саморобні предмети для лічби), пазли, доміно, лінійки, терези, інші засоби для вимірювання, ігри.

Логічна послідовність вивчення предметів розкривається у відповідних навчальних програмах.

Форми організації освітнього процесу

Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку, екскурсії, віртуальні подорожі, квести, які вчитель організує у межах уроку або в позаурочний час.

Форми організації освітнього процесу можуть уточнюватись та розширюватись у змісті окремих предметів за умови виконання державних вимог Державного стандарту та окремих предметів протягом навчального року.

Вибір форм і методів навчання вчитель визначає самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах окремих предметів.

Опис та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти

Система внутрішнього забезпечення якості освіти складається з наступних компонентів:

кадрове забезпечення освітньої діяльності - 4 педагогічних працівника, які пройшли відповідну підготовку та отримали відповідні посвідчення та сертифікати. Зокрема: 1 класовод - вчитель початкових класів (3 кл. – Стернійчук Л. С. ).

навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності (методичне об’єднання учителів початкових класів, методична рада, педагогічна рада);

матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності (кабінети початкових класів, ноутбуки, проектор, пристрій багатофункціонального призначення, кабінет інформатики, спортивний зал);

якість проведення навчальних занять;

моніторинг досягнення учнями результатів навчання (компетентностей). Завдання системи внутрішнього забезпечення якості освіти:

науково-методичний супровід освітнього процесу, спрямований на впровадження Концепції НУШ;

контроль за виконанням навчальних планів та освітньої програми, якістю знань, умінь і навичок учнів, розробка рекомендацій щодо їх покращення;

створення необхідних умов для підвищення фахового кваліфікаційного рівня педагогічних працівників при ВІППО та на онлайн платформах.

Навчальний день у 3 класі розпочинатиметься ранковими зустрічами, метою яких є створення психологічно комфортної атмосфери в класному колективі та формування в учнів мотивації до навчальної діяльності. Перші 15-25 хвилин навчального дня буде відведено на ранкову зустріч, решту часу навчального дня розподілено між уроками, відповідно до навчального плану, та перервами.

У цілому, навчальний день не буде перевищувати час, що визначено за кількістю академічних годин, передбачених навчальним планом закладу освіти, та тривалістю перерв між уроками.

При складанні розкладу уроків для 3 класу ураховано чинні вимоги щодо організації навчального тижня. Зокрема, робочий тиждень передбачає для учнів першого класу протягом навчального року додатковий розвантажувальний день – четвер, у розклад якого не вводяться предмети, що потребують значного розумового напруження (математика, мови).

Для профілактики стомлюваності, порушення статури, зору учнів у процесі навчальної діяльності учнів через кожні 15 хвилин уроку проводитимуться фізкультхвилинки, що складаються з динамічних, дихальних вправ, вправ для збереження зору, пальчикової гімнастики тощо. Учитель весь час стимулюватиме учнів дотримуватись правильної постави під час виконання письмових робіт за партою.

Структура навчального року

2020/2021  навчальний  рік  розпочинається  1  вересня  святом  Днем  знань і закінчується не пізніше 1 липня.

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою. А саме:

І семестр: 01.09.2020 – 24.12. 2020; ІІ семестр: 11.01. 2021 – 28.05.2021.

Упродовж навчального року для учнів проводяться канікули: осінні з 26 жовтня по 02 листопада 2020 р., зимові з 25 грудня 2020 р. по 10 січня 2021 р.,

весняні з 29 березня по 04 квітня 2021 р.

За рішенням педагогічної ради навчальні екскурсії у 3 класі не проводитимуться. Після закінчення 3 класу видається свідоцтво досягнень учнів. Свідоцтво досягнень надається одному з батьків, або іншому законному представникові учня не пізніше 01 липня, а копія зберігається в його особовій справі. Освітня програма закладу освіти та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою, оприлюднено на веб-сайті закладу освіти skola_krupa@ukr.net
















 

Додоток 1

до освітньої програми

 

Навчальний план для 3 класу

 початкової школи з навчанням українською мовою

загальноосвітньої школи І – ІІ ступеня с. Крупа

Волинської області Луцького району

 на 2020-2021 н. р

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на тиждень у класах

3 клас

Разом

Інваріантна складова

Мовно-літературна

Українська мова

5+2

5+2

10+4

Англійська мова

3

3

5

Математична

Математика

4+1

4+1

6+2

Природнича, технологічна, соціальна і

здоров’язбережувальна

громадянська та історична



 

Я досліджую світ



 

4



 

4



 

9

 

Мистецька

Музичне

мистецтво

1

1

2

Образотворче

мистецтво

1

1

2

Фізкультурна

Фізична культура

3

3

6

Інформатична

Інформатика

1

1

Усього

22+3

22+3

40+6

Варіативна складова

 

Додаткові години на вивчення предметів інваріантної складової

 

Українська мова

 

1

 

1

 

2

Усього

1

1

2

Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня

26

26

42

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових

23+3

23+3

42+6


















 

Директор закладу:                                                        М.Філозоф                                          










 
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.