Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Звіт про самооцінювання за напрямком "Освітнє середовище закладу освіти"

Дата: 5 березня о 14:04

САМООЦІНЮВАННЯ

ЗА НАПРЯМОМ «ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ»

КРУПІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ ПІДГАЙЦІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

 

Під час розбудови нової української школи великого значення надається самооцінюванню освітньої діяльності навчального закладу.

У цьому навчальному році учасники освітнього процесу Крупівської гімназії (учителі, представники батьків та учнів) почали працювати над розбудовою внутрішньої системи забезпечення якості освіти у навчальному закладі, яка охоплює чотири напрями діяльності. Перший напрям – це освітнє середовище закладу освіти.

В І семестрі 2022-2023 навчального року робочою групою було проведено самооцінювання за напрямом «Освітнє середовище закладу освіти». При оцінюванні використовувались такі інструменти: спостереження за освітнім середовищем та анкетування учнів, батьків, педагогів, причому переваги надавались анкетуванню. Цей напрям включає три основні вимоги (правила), 15 критеріїв та 47 індикаторів.

Вимога/правило 1.1. Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці

Критерій 1.1.1. Приміщення і територія закладу освіти є безпечними та комфортними для навчання та праці.

Крупівська гімназія розташована в двох пристосованих будівлях, які прийняті в експлуатацію в 1939 та 2000 роках. Загальна площа будівлі  1466 м2, у тому числі навчальні приміщення складають  660 м2. Окрім цього на території закладу є газова котельня та зовнішня вбиральня. Площа земельної ділянки закладу 1.09га. Всі інженерно-технічні комунікації та системи захисту знаходяться у задовільному стані.

Територія закладу огороджена повністю, доступу для стороннього автотранспорту немає. На території закладу немає місць, де учні можуть залишитися без нагляду дорослих. Протягом навчального дня організовано чергування вчителів та працівників закладу освіти для безпечного перебування учнів.

Спортивний  майданчик розташований на території подвір’я, справність інвентарю та споруд перевірено та складено відповідний акт. Відсутні ями, пошкодження та інші загрози травмування для дітей.

Озеленення території є достатнім, рослини відповідають вимогам Санітарного регламенту. Своєчасно проводиться очищення від сухого листя й трави, косіння трави, обрізання гілок дерев та кущів, що затіняють вікна навчальних приміщень, очищення пішохідних доріжок від снігу та криги.

 

Навчальні приміщення для учнів 2, 3 класів початкової школи розміщені на І поверсі, а 1 та 4 класів на ІІ поверсі, через відсутність таких приміщення на І поверсі.

Облаштування приміщень закладу не створює загрози травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, незагромаджені коридори, сходова клітина та фойє).

Режим прибирання місць спільного користування, коридорів, навчальних приміщень, дотримується згідно затверджено графіку, режим провітрювання приміщень дотримується.

Туалетні кімнати в неповній мірі відповідають санітарним умовам згідно Санітарного регламенту для ЗЗСО, оскільки не мають відокремлених кабінок з дверима. В туалетних кімнатах є холодна та гаряча вода, мило, папір.

Приміщення їдальні забезпечено меблями, але не дотримуються вимоги щодо врахування різних ростових груп. Харчоблок обладнано всім необхідним технологічним обладнанням для приготування їжі, її зберігання та миття посуду. У приміщеннях для приготування їжі дотримуються режим зберігання продуктів, готових страв тощо.

В Крупівській гімназії дотримуються санітарно-гігієнічні вимоги до температурного режиму у приміщенні, який забезпечується шляхом постійного моніторингу. Освітлення відповідає санітарним нормам та виконуються вимоги до режиму освітлення.

Питний режим організовано через харчоблок – учні вільно можуть отримати питну кип’ячену воду в необмеженій кількості. В закладі є питний фонтанчик, але його функціонування призупинено у зв’язку з карантинними обмеженнями через загрозу епідемії коронавірусу.

Санітарно-гігієнічно-просвітницька робота з учнями проводиться на достатньому рівні. В приміщенні закладу, в навчальних кабінетах наявні інформаційні плакати/стенди з відповідної тематики. Класні керівники проводять бесіди з учнями згідно планів виховної роботи, актуалізуються питання гігієни на уроках біології, основ здоров'я тощо.

В оформленні навчальних кабінетів початкової школи НУШ зосереджена увага не на робочому місці вчителя та класній дошці, а на учневі. Гнучкість дизайну забезпечується через мобільні робочі місця для індивідуальної та групової роботи, наявні пуфи, килимки для сидіння, коли площа приміщення створює такі можливості. Кабінети забезпечені дидактичним матеріалом відповідно до замовлення.

У класах, де навчаються учні 5-9 класів такої можливості ще немає, але вчителі працюють над створенням умов, наближених до гнучкості дизайну.

 

У класах початкової школи здійснено поділ на осередки навчання, читання, зберігання наочності та навчальних матеріалів, експозицій, робоче місце вчителя.

Меблі різних ростових груп, одномісні, наявні підставки для приладдя на стільниці, заокруглені кути стільниць, спинок та сидінь для учнів 1-4 класів НУШ забезпечено повністю. Перевага надається легким полицям замість нагромадження масивних меблів. Незагромаджені вікна Вазони невисокі, штори легкі, світлих кольорів, відсутнє нагромадження речей, книг стендів. Розумне використання кольорів, картинок, наочності.

На стінах розміщено інформаційні матеріали, змінна виставка учнівських

робіт.

Коридори закладу освіти невеликі, тому учні відпочивають у спеціально

відведених осередках класних кімнат та фойє, за сприятливої погоди – на подвір’ї, спортивному майданчику.

Кількість учнів Крупівської гімназії не перевищує проектну потужність будівлі.

За результатами опитування учасників освітнього процесу Крупівської гімназії з питання безпечності та комфортності для навчання та праці визначено, що переважна більшість учасників опитування вважають, що перебування в закладі є комфортним, учням подобається перебувати в школі, на високому і достатньому рівнях визначено облаштування території, чистота навчальних кабінетів, туалетних кімнат, їдальні, температурний режим.

 

Педагогічні працівники на запитання «Ви задоволені освітнім середовищем та умовами праці у закладі?» відповіли:

Цілком задоволений/на

12 (86%)

Переважно задоволений/на

2 (14%)

Переважно незадоволений/на

0 (0%)

Незадоволений/на

0 (0%)

 

На запитання «Вам комфортно навчатись у школі?» учні відповіли:

Комфортно

34 (81%)

В цілому комфортно

5 (12%)

Не дуже комфортно

3 (7%)

Некомфортно

0 (0%)

На запитання «У якому настрої Ваша дитина, як правило, йде до школи?»

батьки відповіли:

 

 

Батьки на запитання «Як Ви оціните освітнє середовище за 4-бальною шкалою (1 – дуже погано, 2 – погано, 3 – добре, 4 – відмінно)» відповіли:

 

Дуже погано

 

Погано

 

Добре

 

Відмінно

Кількість учасників опитування

Облаштування території

0 (0%)

2 (5%)

20 (43%)

24 (52%)

46

Чистота та облаштування навчальних кабінетів

0 (0%)

1 (2%)

12 (26%)

33 (72%)

46

Чистота та облаштування туалетних кімнат

0 (0%)

0 (0%)

11 (24%)

35 (76%)

46

Чистота та облаштування їдальні

0 (0%)

0 (0%)

14 (31%)

32 (69%)

46

Температурний режим у закладі освіти

0 (0%)

2 (3%)

9 (19%)

36 (78%)

46

 

Оцінювання критерію 1.1.1. «Приміщення і територія закладу освіти є безпечними та комфортними для навчання та праці» за індикаторами:

Індикатори

Оцінка

1.1.1.1. Облаштування території закладу є безпечними (чистота та охайність території, освітлення у вечірній та нічний час, недоступність для несанкціонованого заїзду транспорту та доступу сторонніх осіб)

3,5

1.1.1.2. Облаштування та розміщення приміщень (розміщення навчальних кабінетів початкової школи на окремих поверхах чи в окремому приміщенні, облаштування спортивного майданчика, майданчика для учнів 1-4 класів, спортивної зали)

3,0

1.1.1.3. У закладі освіти забезпечується комфортний повітряно-тепловий режим, належне освітлення, прибирання приміщень, облаштування та утримання туалетів, дотримання питного режиму відповідно до санітарно-гігієнічних вимог

3,2

1.1.1.4. У закладі освіти забезпечується раціональне використання приміщень і комплектування мережі класів (з урахуванням чисельності здобувачів освіти, їх особливих освітніх потреб, площі приміщень, відповідність кількості учнів проектній потужності)

3,0

1.1.1.5. У закладі освіти є робочі (персональні робочі) місця для педагогічних працівників, облаштовані місця відпочинку для учасників освітнього процесу

4,0

Середній бал за критерієм 1.1.1. = 3,3  достатній рівень

                Рекомендації:

З метою покращення стану приміщень і території Крупівської гімназії:

  1. Спланувати в плані фінансово-господарської діяльності на 3 роки заходи щодо покращення стану території, приведення туалетних кімнат до відповідності санітарним вимогам.

 

Критерій 1.1.2. Заклад освіти забезпечений навчальними та іншими приміщеннями з відповідним обладнанням, що необхідні для реалізації освітньої програм.

Крупівська гімназія має проектну потужність 120 місць (у 2022/2023 навчальному році здобувають освіту 81 учень). В закладі освіти функціонує 9 класних кімнат.

Кабінети початкової школи забезпечені наочно-дидактичним матеріалом – демонстраційним та для індивідуальної/ групової роботи учнів, який виготовлений з безпечних та якісних матеріалів, новими меблями у відповідності до Санітарного регламенту, ноутбуками, копіювально-розмножувальним обладнанням «Нова українська школа».

Кожна класна кімната обладнані телевізором, мають доступ до мережі Internet через Wi-Fi. Разом з тим недостатнє матеріально-технічне забезпечення в закладі освіти для викладання хімії, фізики, біології, в частині виконання практичних та лабораторних робіт.

Крім того в гімназії функціонують бібліотека, їдальня на 40 посадкових місць, На першому поверсі є туалетні кімнати. В закладі відсутні актова зала, матеріально-технічне забезпечення для викладання фізичної культури та занять спортом відмінне.

Педагогічні працівники на запитання «Дайте оцінку рівня оснащення приміщень загального користування (бібліотеки, класних кімнат) в межах своєї компетентності (4 - найвищий бал)» дали такі відповіді:

 

 

1

 

2

 

3

 

4

Кількість учасників опитування

Доступність Інтернету

0 (0%)

0 (0%)

0 (0%)

14 (100%)

14

Достатність книжкових фондів

0 (0%)

0 (0%)

2 (14%)

12 (86%)

14

Можливість організації позаурочної роботи з предмета

0 (0%)

1 (7%)

3 (21%)

10 (71%)

14

Наявність потрібного інвентарю, приладів, матеріалів

0 (0%)

2 (14%)

9 (65%)

3 (21%)

14

 

Естетика оформлення приміщень загального користування

0 (0%)

0 (0%)

2 (14%)

12 (86%)

14

Оцінювання критерію 1.1.2. «Заклад освіти забезпечений навчальними та іншими приміщеннями з відповідним обладнанням, що необхідні для реалізації освітньої програми» за індикаторами:

Індикатори

Оцінка

1.1.2.1. Заклад освіти забезпечений навчальними кабінетами, необхідними для реалізації освітньої програми та забезпечення освітнього процесу.

4,0

1.1.2.2. Частка навчальних кабінетів початкових класів, які обладнані засобами навчання відповідно до вимог законодавства та освітньої програми.

4,0

1.1.2.3. Частка навчальних кабінетів фізики, хімії, біології, інформатики, майстерень/кабінетів трудового навчання (обслуговуючої праці), спортивної та актової зали,

інших кабінетів, як обладнані засобами навчання відповідно до вимог законодавства та освітньої програми.

2,0

1.1.2.4. Частка навчальних кабінетів, майстерень/кабінетів трудового навчання (обслуговуючої праці), спортивної та актової зали, як обладнані засобами навчання відповідно до вимог законодавства та освітньої програми.

2,0

 

Середній бал за критерієм 1.1.2. = 3,0  достатній рівень Рекомендації:

З метою забезпечення реалізації освітніх програм в повній мірі з предметів природничо-математичного циклу:

1. Адміністрації закладу провести роботу щодо придбання сучасних засобів навчання для викладання фізики, біології, хімії в частині виконання практичних та лабораторних робіт.

 

Критерій 1.1.3. Здобувачі освіти та працівники закладу освіти обізнані з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій і дотримуються їх.

Стан організації роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки знаходиться під щоденним контролем директора закладу, відповідальних за організацію роботи з охорони праці, дотримання здорових і безпечних умов навчання, норм і правил охорони праці, виробничої санітарії, пожежної безпеки, електробезпеки всіма учасниками освітнього процесу, керівників структурних підрозділів.

Заклад забезпечений на 100% первинними засобами пожежогасіння, пожежні виходи знаходяться в належному стані згідно вимог, шляхи евакуації не захаращені, плани евакуації наявні. Приміщення закладу обладнано засобами автоматичної пожежної сигналізації, пристроями для захисту від блискавки. Здійснено занулення та заземлення електрообладнання, яке використовується, ізоляція електричної проводки справна.

 

Наявна і в повній мірі використовуються нормативно-правова база, наочність з пожежної безпеки.

До початку 2022-2023 навчального року в закладі видані накази про організацію роботи з питань охорони праці і призначення відповідальних осіб за організацію роботи з охорони праці, дотримання здорових і безпечних умов навчання, норм і правил охорони праці, виробничої санітарії, пожежної безпеки, електробезпеки, про навчання та перевірку знань робітників з охорони праці, про призначення комісії по навчанню та перевірці знань з питань охорони праці, про призначення відповідального за електрогосподарство та інші, що регламентують організацію роботи з даного питання. Впродовж року на нарадах при директору розглядались питання про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в 2022/2023 навчальному році, про підготовку приміщень закладу до роботи в пожежно-небезпечний і осінньо-зимовий період, про раціональне використання тепло-, енерго- та водо- ресурсів.

Наявні та ведуться відповідно до нормативних вимог журнали з реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці для працівників, реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці, реєстрації інструктажів з пожежної безпеки, реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажів здобувачів освіти з безпеки життєдіяльності, обліку видачі інструкцій з охорони праці на виробництві, посадових інструкції, реєстрації нещасних випадків невиробничого характеру, реєстрації нещасних випадків на виробництві, обліку та видачі індивідуального захисту, реєстрації інструктажів з електробезпеки.

Постійно здійснюється контроль роботи систем забезпечення життєдіяльність будівлі закладу.

Ознайомлення з правилами пожежної безпеки серед учнів 1-9-х класів проводиться під час уроків, виховних заходів з урахуванням вікових особливостей учнів. Класними керівниками 1-9-х класів систематично проводяться загальні і тематичні бесіди з учнями з питань безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху. Також під час годин спілкування, позакласних заходів проводиться комплекс бесід з попередження дитячого травматизму. Наявні та ведуться відповідно до нормативних вимог журнали з реєстрації вступного інструктажу, первинного інструктажу та інструктажів з безпеки життєдіяльності учнів. В класних журналах наявні записи щодо проведення загальних і тематичних бесід.  Також  під  час  проведення  навчальних  занять  вчителі-предметники

 

приділяють увагу питанню безпеки життєдіяльності, в поурочних планах зазначають очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності учнів з даного напряму роботи.

З метою вивчення стану обізнаності здобувачів освіти та працівників закладу з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій, їх дотримання було проведення анкетування учнів та працівників.

 

Оцінювання критерію 1.1.3. «Здобувачі освіти та працівники закладу освіти обізнані з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій і дотримання їх» за індикаторами:

Індикатори

Оцінка

1.1.3.1. У закладі освіти проводяться навчання/інструктажі з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій. До проведення навчання залучаються працівники ДСУНС

3,5

1.1.3.2. Учасники освітнього процесу дотримуються вимог щодо охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки.

3,5

Середній бал за критерієм 1.1.3. = 3,5  достатній рівень Рекомендації:

З метою забезпечення обізнаності здобувачів освіти та працівників Крупівської гімназії з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій і дотримання на високому рівні:

 

 

  1. Педагогічному колективу надалі продовжувати роботу щодо створення умов для відповідного навчання та забезпечення належного рівня пожежної безпеки, шкільного травматизму, дотримання вимог щодо охорони праці, безпеки життєдіяльності всіма учасниками освітнього процесу.

  2. Педагогічному колективу продовжити інформаційно-освітню роботу із здобувачами освіти та їх батьками щодо профілактики захворювань та дитячого травматизму, дотримання правил безпеки при поводженні неповнолітніх із вибухонебезпечними предметами, піротехнічними засобами, тематичні заняття з питань профілактики отруєнь грибами, дикими рослинами тощо із залученням фахівців.

 

Критерій 1.1.4. Працівники обізнані з правилами поведінки в разі нещасного випадку зі здобувачами освіти та працівниками закладу освіти чи раптового погіршення їх стану здоров'я і вживають необхідних заходів у таких ситуаціях.

Класні керівники проводять:

  1. первинні інструктажі перед канікулами, цільові інструктажі перед поїздками, походами, прибиранням території;

  2. інструктажі з безпеки життєдіяльності, ведеться облік інструктажів у журналах та сторінках класних журналів;

  3. бесіди з попередження дитячого травматизму перед канікулами;

  4. розглядають питання щодо запобігання дитячому травматизму на батьківських зборах.

З метою попередження травматизму встановлено чергування класів по школі. Проводиться позаурочна та позашкільна профілактична робота. Всі класні керівники дотримуються плану проведення загальних, індивідуальних бесід з учнями, які були відсутні на уроках учні 5-9 класів на уроках «Основи здоров’я» отримують базові знання у разі нещасних випадків та надання першої домедичної допомоги.

Складено графік чергувань педагогічних працівників та адміністрації закладу. Протягом 2022/2023 навчального року не зареєстровано випадків дитячого травматизму у побуті.

Питання щодо попередження й запобігання всіх видів дитячого травматизму розглядалося на нараді при директорові.

Адміністрація та працівники закладу постійно тримають на контролі безпечність території та обладнання ігрових і спортивних майданчиків (неушкодженість покриття спортивних та ігрових майданчиків, відсутність ям, справність обладнання, відсутність отруйних, колючих рослин, грибів); безпечність приміщень закладів (незахаращеність коридорів та фойє); справність інвентарю та меблів; дотримання вчителями та іншими працівниками закладу правил і вимог щодо охорони праці та безпеки життєдіяльності на уроках; знання та вміння педагогічних працівників надавати першу (домедичну) допомогу. У закладі ведеться вся необхідна документація щодо реагування на нещасні випадки, травмування учасників освітнього процесу відповідно до вимог законодавства.

Розроблений алгоритм дій адміністрації та педагогічних працівників у разі нещасного випадку. Опитування педагогічних працівників свідчить, що такий алгоритм є, педагоги з ним обізнані та дотримуються алгоритму.

Педагогічні працівники на запитання «У закладі освіти розроблений алгоритм дій у разі нещасного випадку із учасниками освітнього процесу? Ви дотримуєтесь його?» відповіли:

Алгоритм дій розроблений, усі педагогічні

працівники дотримуються його у разі нещасного випадку

14 (100%)

Алгоритм дій розроблений, але Ви з ним не ознайомлений/на

0 (0%)

Алгоритм дій розроблений, але я ним не користуюся, навіть за потреби

0 (0%)

Не володію інформацією

0 (0%)

Учні школи на запитання «Чи почуваєтеся Ви у безпеці, перебуваючи в школі?» відповіли:

Так, мені безпечно

43 (93%)

Здебільшого, так

3 (7%)

Здебільшого, ні

0 (0%)

Я не почуваюся в безпеці

0 (0%)

Оцінювання критерію 1.1.4. «Працівники обізнані з правилами поведінки в       разі нещасного випадку зі здобувачами освіти та працівниками закладу освіти 

раптового погіршення їх стану здоров'я необхідних заходів у таких ситуаціях»

за індикаторами:

Індикатори

Оцінка

1.1.4.1. У закладі освіти проводяться навчання/інструктажі педагогічних працівників з питань надання домедичної допомоги, реагування на випадки травмування або погіршення самопочуття здобувачів освіти та працівників під час освітнього процесу

4,0

1.1.4.2. У разі нещасного випадку педагогічні працівники та керівництво закладу діють у встановленому законодавством порядку

4,0

Середній бал за критерієм 1.1.4. = 4.0

Рекомендації:

З метою попередження та запобігання усіх видів дитячого травматизму в закладі освіти педагогічному колективу Крупівської гімназії:

  1. продовжити проводити профілактичну роботу щодо запобігання травматизму серед учнів під час освітнього процесу та в позаурочний час;

  2. посилити контроль за дотриманням учнями інструкції з безпечної поведінки під час уроків та перерв;

  3. проводити роз’яснювальну роботу з батьками на батьківських зборах щодо запобігання дитячого травматизму у побуті та про їх особисту відповідальність за життя і здоров’я дітей у позаурочний час та під час канікул.

 

Критерій 1.1.5. У закладі освіти створюються умови для харчування здобувачів освіти і працівників.

У 2022/2023 навчальному році організація харчування учнів закладу здійснюється відповідно до всіх нормативних документів. Розроблено чотиритижневе перспективне меню, яке погоджено Луцьким управлінням Держпродспоживслужби та затверджено керівником закладу освіти. Перспективне меню розроблено відповідно до норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затверджених постановою КМУ №305 від 24.03.2021 у редакції від 01.09.2021.

Складається щоденне меню-розкладка на кожний наступний день тижня з урахуванням перспективного меню і картотеки страв. Щоденне меню засвідчується підписом керівника закладу освіти.

Всі страви готуються з дотриманням відповідних санітарно-гігієнічних вимог, м’ясні продукти, яйце проходить термічну обробку. Видача гарячих обідів здійснюється за 3-5 хвилин до споживання.

Меню вивішується своєчасно і відображає повний набір страв, їх вартість та вагу, що дає можливість задовольнити індивідуальні потреби кожного учня. У їдальнях розміщено куточок з інформацією щодо харчування учнів.

 

Безкоштовно харчуються учні 1-9-х класів наступних категорій: діти з інвалідністю; діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім‘ям»; діти, батьки яких є або були учасниками бойових дій АТО/ООС, а також діти із сімей, що опинилися в складних життєвих ситуаціях; діти-напівсироти. Всього в І семестрі 2022-2023 навчального року безкоштовно харчувалося 18 учнів 1-9 класів.

Здійснюється контроль за дотриманням санітарно-епідемічного режиму на харчоблоці та проходження обов’язкових медичних оглядів працівником харчоблоку. Організовано зручний режим харчування для всіх учнів, пропускну можливість, особливо в період поширення коронавірусної інфекції COVID-19.

Питання організації харчування розглядається на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директорові, проводиться анкетування серед батьків, учнів та працівників закладу освіти.

За результатами опитування учасників освітнього процесу Крупівської гімназії з питання якості організації харчування і створення умов для здорового харчування визначено, що переважна більшість учнів вважають, що харчування яке пропонує шкільна їдальня є смачною і корисною, батьки і вчителі задоволені харчуванням в школі.

Батьки здобувачів освіти на запитання «Ваша дитина харчується у закладі освіти?» відповіли:

 

 

А на запитання «Якщо Ви не задоволені організацією харчування у школі, то вкажіть, що саме є причиноювідповіді такі:

 

 

Оцінювання критерію 1.1.5. «У закладі освіти створюються умови для харчування здобувачів освіти і працівників» за індикаторами:

Індикатори

Оцінка

1.1.5.1. Утримання та облаштування їдальні (харчоблоку, обідньої зали)

3,7

1.1.5.2. Забезпечення учнів якісною, безпечною, повноцінною, корисною їжею.

4,0

1.1.5.3. Створення  умов  і  дотримання  правил  особистої  гігієни  працівниками

харчоблоків

3,5

1.1.5.4. Частка учасників освітнього процесу, які задоволені умовами харчування

3,5

 

Середній бал за критерієм 1.1.5. = 3,7  високий  Рекомендації:

Педагогічному колективу продовжити роботу щодо створення умов для організації якісного і здорового харчування, формування стійких навичок здорового харчування:

  1. проводити опитування всіх учасників освітнього процесу щодо покращення умов харчування, урізноманітнення меню тощо;

  2. посилити роботу з формування навичок здорового харчування під час проведення навчальних занять, позакласних заходів, батьківських зборів.

Критерій 1.1.6. У закладі освіти створюються умови для безпечного використання мережі Інтернет, в учасників освітнього процесу формуються навички безпечної поведінки в Інтернеті.

Використання Інтернет-ресурсів – один із інструментів для навчання та викладання, однак він може створювати серйозні ризики для користувачів, якщо не дбати про безпечний доступ до мережі та не дотримуватись правил користування нею.

Крупівська гімназія забезпечена високошвидкісним Інтернетом (до 100 Мб), WI-FI доступом до мережі Інтернет у навчальних кабінетах та на робочих місцях працівників. Користування Інтернет ресурсами здійснюється під час навчальних занять під наглядом педагогів.

У гімназії затверджені та діють Правила користування мобільними телефонами, відповідно до яких учні користуються мобільним телефоном для пошуку інформації в мережі Інтернет на уроках з різних навчальних предметів лише з дозволу та під наглядом педагогічних працівників. Проте під час перерв учні мають можливість користуватися мобільним телефоном і працівники закладу не мають можливості контролювати, які сайти відвідують учні. У зв’язку з цим протягом класними керівниками було проведено роз’яснювальну роботу з батьками учнів під час батьківських зборів про можливості встановлення контент-фільтрів та«батьківського контролю» на мобільні пристрої учнів.

 

На сайті закладу функціонує сторінка «Безпека в Інтернеті», яка містить посилання на посібники, які Міністерство освіти та науки України пропонує використовувати батькам та педагогам для навчання дітей безпечному користуванню Інтернетом. Бази персональних даних учасників освітнього процесу захищені від несанкціонованого розповсюдження.

З батьками проводилася профілактична робота щодо попередження кібербулінгу та безпечного використання мережі Інтернет.

Питання безпечного користування мережею систематично розглядаються під час навчальних занять і бесід в позаурочний час, в тому числі і під час проведення дистанційного навчання.

З метою визначення рівня обізнаності здобувачів освіти з правилами безпеки в Інтернеті та сформованості навичок безпечного користування мережею Інтернет було проведено анкетування учнів 5-9 класів. Всього було опитано 4 учні гімназії. Учням було запропоновано дати відповідь на 7 запитань:

  1. Чи користуєшся ти мережею Інтернет при виконанні додаткових завдань з навчальних предметів?

  2. Чи потрібно робити посилання на джерела інформації, якщо ти використовуєш якусь інформацію з мережі?

  3. Чи знаєш ти як робити ці посилання?

  4. Чи знаєш ти, яку інформацію не варто викладати в мережу?

  5. Чи знаєш ти як себе поводити, якщо хтось тебе ображає в соціальних мережах?

  6. Чи повідомиш ти батькам, якщо хтось просить у тебе контактні дані, наприклад, для участі у конкурсі?

 

  1. Чи має право інша особа використовувати твої фото, відео, інші відомості без твоєї згоди?

За результатами опитування з’ясовано, що 86% опитаних учнів користуються мережею Інтернет при виконанні домашніх завдань з предметів і лише 14 % учнів не використовують мережу з навчальною метою. Всього 45% опитаних учнів знають, що потрібно робити посилання джерела інформації при використанні інформації з Інтернету (дотримуватися правил академічної доброчесності). Лише 45% опитаних вміють робити посилання на джерела інформації, використовуючи інформацію з мережі Інтернет. 88% учнів обізнані з тим, які інформацію не варто викладати в мережу. Результати опитування показали, що 91% опитаних учнів знають, як себе поводити, якщо хтось їх ображає в соціальних мережах. 81% опитаних учнів знають про те, що слід обов’язково повідомити дорослих, якщо хтось в Інтернеті просить у них особисті дані для участі у конкурсі. 95% опитаних учнів обізнані, що жодна особа не має права використовувати їх фото, відео та інші особисті відомості без їх згоди в мережі Інтернет

 

 

 

Оцінювання критерію 1.1.6. «У закладі освіти створюються умови для безпечного використання мережі Інтернет, в учасників освітнього процесу формуються навички безпечної поведінки в Інтернеті» за індикаторами:

Індикатори

Оцінка

1.1.6.1. У закладі освіти застосовуються технічні засоби та інші інструменти контролю за безпечним користуванням мережею Інтернет.

3,0

1.1.6.2. Учасники освітнього процесу інформовані закладом освіти щодо безпечного використання мережі Інтернет (на уроках, позакласних заходах)

2,6

 

Середній бал за критерієм 1.1.6. = 2,8  достатній рівень

 

Рекомендації:

З метою покращення умов для безпечного використання мережі Інтернет, формування навичок безпечної поведінки в Інтернеті в учасників освітнього процесу:

  1. Продовжити роботу щодо вдосконалення умов для безпечного використання мережі Інтернет, формування навичок безпечної поведінки в Інтернеті:

  2. посилити роботу щодо дотримання принципів академічної доброчесності і необхідність робити посилання при користуванні інформацією з мережі та навчити учнів як правильно робити ці посилання;

  3. продовжити роботу щодо формування навичок безпечного користування інформацією з мережі Інтернет під час навчальних занять, позакласних заходів, батьківських зборах.

 

Критерій 1.1.7. У закладі освіти застосовуються підходи для адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу, професійної адаптації працівників.

В закладі освіти здійснюється моніторинг адаптації учнів 1-го, 5-го класів,

Питання адаптації учнів розглядається на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директорові при потребі, проводиться анкетування серед батьків, учнів та працівників закладу освіти.

На запитання «У Вашої дитини виникали проблеми з адаптацією у закладі освіти» батьки відповіли:

 

 

 

Оцінювання критерію 1.1.7. «У закладі освіти застосовуються підходи для адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу, профільної адаптації працівників» за індикаторами:

Індикатори

Оцінка

1.1.7.1. У закладі освіти налагоджено систему роботи з адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу.

3,0

1.1.7.2. Заклад освіти сприяє адаптації педагогічних працівників до професійної діяльності.

3,0

Середній бал за критерієм 1.1.7. = 3,0  достатній рівень Рекомендації:

  1. Педагогічному колективу продовжувати роботу із створення умов для реалізації принципу наступності в навчанні шляхом співпраці педагогів та батьків.

 

Результати самооцінювання вимоги

  1. Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці в Крупівській гімназії

 

Приміщення і територія закладу освіти є безпечними та комфортними для навчанні та праці

 

Заклад освіти забезпечений навчальними та іншими приміщеннями з відповідним обладнанням, що необхідні для реалізації освітньої програми

Здобувачі освіти та працівники закладу освіти обізнані з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій і…

 

 

 

 

 

 

 

.3

 

 

 

 

 

3.5

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Працівники обізнані з правилами поведінки в разі нещасного випадку зі здобувачами освіти та працівниками закладу освіти чи раптового погіршення їх стану здоров'я необхідних заходів у…

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У закладі освіти створюються умови для харчування здобувачів освіти і працівників

 

7

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

У закладі створюються умови для безпечного використання мережі Інтернет, в учасників освітнього процесу формуються навички безпечної поведінки в Інтернеті

 

.8

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

У закладі застосовуються підходи для адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу, профільної адаптації працівників

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Загальна оцінка вимоги

 

 

.3

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

Оцінка вимоги 1.1 =3,3  достатній рівень

 

Вимога/правило 1.2. Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації

Критерій 1.2.1. Заклад освіти планує та реалізує діяльність щодо запобігання будь-яким проявам дискримінації, булінгу в закладі.

В Крупівській гімназії приділяється належна увага питанню створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації. Розроблений комплекс заходів із запобігання, профілактики та попередження булінгу має два напрями: управлінський та просвітницькій.

Протягом 2022-2023 навчального року звернень, повідомлень щодо проявів дискримінації, булінгу в закладі освіти не було. Проведено перевірку приміщень, території закладу з метою виявлення місць, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу (цькування), організовано належні заходи безпеки: чергування технічних працівників на вході до закладу, чергування педагогічних працівників під час перерв в їдальні, коридорах, шкільному подвір’ї. На основі вивчення причин та умов виникнення можливих ситуації, а також ймовірних ризиків проявів протиправної поведінки (насильницької поведінки)з урахуванням пропозицій територіальних органів Національної поліції України, служби у справах дітей, центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді та заняття розроблено, затверджено та оприлюднено План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню).

Розроблено, затверджено і оприлюднено внутрішні нормативних документи закладу:

  1. Правила поведінки здобувачів освіти в закладі.

  2. Процедури подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі (форма заяви, примірний зміст, терміни та процедуру розгляду відповідно до законодавства тощо).

  3. Порядку реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування).

На сайті розміщено всі документи та телефони довіри.

З метою набуття знань та навичок створення сприятливого клімату для провадження системної роботи щодо попередження насильства в ліцеї та філіях проводиться антибулінговая політика, яка охоплює усіх учасників освітнього процесу. Просвітницький напрям роботи складається з інформування, роз’яснення з метою формування навичок толерантної та ненасильницької поведінки, спілкування та взаємодії всіх учасників освітнього процесу. Класні керівники для учнів та батьків організовували консультації, перегляд та обговорення тематичних

 

відео сюжетів, матеріалів ЗМІ з питань профілактики булінгу, виховні заходи, лекції, вікторини, розроблено інструкції для батьків, які допоможуть у виявленні ознак, що їхня дитина стала жертвою/ініціатором чи свідком булінгу (цькування).

На батьківських зборах були надані поради та рекомендації батькам, для зменшення ризику булінгу та кібербулінгу для своєї дитини. Під час дистанційного навчання учням було надано корисні правила-поради для профілактики і подолання кібербулінгу.

Заклад співпрацює з представниками правоохоронних органів, підтримується тісний зв'язок із інспектором сектору ювенальної превенції Луцького РУП ГУНП у Волинській області, консультуємося зі спеціалістами служби у справах дітей та соціального захисту населення Підгайцівської сільської ради.

Результати опитування учасників освітнього процесу Крупівської гімназії з питань щодо проявів дискримінації та булінгу в закладі свідчать, що переважна більшість учнів почувають себе у безпеці та комфортно, не відчувають цькування, інформацію про булінг отримують від педагогічних працівників та звертаються по допомогу до класних керівників. Переважна кількість батьків дали відповідь, що робота щодо створення безпечного середовища в закладі проводиться постійно. Педагогічні працівники проводять роз’яснювальні роботи, виховні години тощо.

Учням при опитуванні задавалось запитання «Чи відчуваєте Ви у школі булінг/цькування (систематичні дії (або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві)?»

Їхні відповіді:

Не відчуваю, мені комфортно у школі і класі

37 (75%)

Щодо мене були поодинокі випадки агресії

або кепкування

12 (25%)

Досить часто відчуваю агресію і кепкування

щодо себе, мені психологічно некомфортно

0 (0%)

Постійно відчуваю цькування, я не хочу

відвідувати школу

0 (0%)

 

Батьки дали такі відповіді на питання «Чи проводиться у закладі освіти робота з батьками щодо:

 

 

                   Педагогічні працівники на запитання «У закладі освіти проводиться                        навчання, просвітницька робота за участі відповідних служб/організацій для учасників освітнього процесу з метою виявлення ознак булінгу (цькування) та запобігання його прояву?» відповіли:

 

 

Оцінювання критерію 1.2.1. «Заклад освіти планує та реалізує діяльність щодо запобігання будь-яким проявам дискримінації, булінгу в закладі» за індикаторами:

Індикатори

Оцінка

1.2.1.1. У закладі освіти розроблено план заходів із запобігання і протидії булінгу

4,0

1.2.1.2. У закладі освіти реалізуються заходи із запобігання проявам дискримінації.

4,0

1.2.1.3. Частка здобувачів освіти і педагогічних працівників, які вважають освітнє середовище безпечним і психологічно комфортним.

3,5

1.2.1.4. Керівництво та педагогічні працівники закладу освіти проходять навчання, ознайомлюються з нормативно-правовими документами щодо виявлення ознак булінгу, іншого насильства та запобігання йому

3,0

1.2.1.5. Заклад освіти співпрацює з представниками правоохоронних органів, іншими фахівцями з питань запобігання булінгу

3,5

Середній бал за критерієм 1.2.1 = 3,6  достатні рів Рекомендації:

Педагогічному колективу закладу освіти продовжувати системну роботу щодо створення освітнього середовища вільного від будь-яких форм насильства, дискримінації, проведення антибулінгової політики в гімназії:

  1. реалізація Плану заходів для запобігання булінгу (цькуванню) та будь-яким іншим проявам насилля;

  2. під час організації освітньої діяльності ознайомлювати усіх учасників освітнього процесу з антибуліговою політикою закладу та її складовими приділити увагу самоосвітньої діяльності, підвищенню рівня компетентності з питання створення освітнього середовища вільного від будь-яких форм насильства, дискримінації, проведення антибулінгової політики в гімназії шляхом проходження семінарів, тематичних курсів, вивчення методичної літератури;

  3. продовжити роботу щодо здійснення психологічного супроводу освітнього процесу з питання запобігання булінгу (цькуванню) та будь-яким іншим проявам насилля шляхом проведення консультаційних годин створення скриньки довіри, надання рекомендацій;

  4. спланувати проведення тренінгів для педагогічного колективу з метою формування єдиного бачення проблеми насильства, з'ясування потреб дітей і знаходження компромісу між індивідуальними й спільними потребами;

  5. продовжити роботу щодо створення безпечного фізичного простору в гімназії для всіх учасників освітнього процесу, реалізацію заходів з адаптації

 

будівлі та приміщень для забезпечення можливості користуватися ними усіма учасникам освітнього процесу без дискримінації через фізичні можливості.

 

Критерій 1.2.2. Правила поведінки учасників освітнього процесу в закладі освіти забезпечують дотримання етичних норм, повагу до гідності, прав і свобод людини.

У 2022/2023 навчальному році в Крупівській гімназії розроблені та оприлюднені правила поведінки учасників освітнього процесу, які забезпечують дотримання етичних норм, повагу до гідності, прав і свободи людини. Правила поведінки побудовані на позитивному сприйнятті і уникають заборон. Правила знаходяться на інформаційних куточках в класних кімнатах. Класними керівниками було обговорено та проаналізовано кожний пункт правил з учнями.

Результатами опитування учасників освітнього процесу з питань щодо розроблення та дотримання правил поведінки в закладах свідчать, що переважна більшість учнів та батьків ознайомленні з правилами та дотримуються їх.

Відповіді учнів на запитання «У Вашому закладі освіти розроблені правила поведінки? Чи ознайомлені Ви з ними та дотримуєтеся їх?»:

Так,  правила  розроблені,  оприлюднені,  я  їх

дотримуюся

40 (81%)

Так, правила розроблені, оприлюднені, але я їх не

дотримуюся

7 (14%)

Правила поведінки у закладі освіти розроблені,

але учасники освітнього процесу не ознайомлені з ними

2 (5%)

Мені нічого про це невідомо

0 (0%)

 

Відповіді батьків на запитання «Чи ознайомлені Ви з правилами поведінки, що прийняті у закладі та дотримуєтеся їх?»:

 

 

Відповіді педагогів на запитання «У закладі освіти розроблені правила поведінки та учасники освітнього процесу дотримуються їх?»:

 

                   Оцінювання критерію 1.2.2. «Правила поведінки учасників освітнього процесу             в закладі освіти забезпечують дотримання етичних норм, повагу до гідності, прав і свобод людини» за індикаторами:

 

Середній бал за критерієм 1.2.2 = 3,3  достатні рівень                             Рекомендації:

З метою покращення роботи з формування в учнів навичок культурної поведінки, дотримання етичних норм, поваги до гідності, прав і свобод людини провести в закладі освіти наступні заходи:

  1. Вдосконалення правил поведінки для всіх учасників освітнього процесу, покращувати їх дієвість та функціональність.

  2. Організувати роботу з розроблення учнями правил поведінки для кожного класу.

  3. Проведення виховних заходів, годин спілкування, батьківських зборів з питання культури поведінки, дотримання етичних норм, повагу до гідності, прав і свободи людини.

 

Критерій 1.2.3. Керівник та заступники керівника (далі - керівництво) закладу освіти, педагогічні працівники протидіють булінгу (цькуванню), іншому насильству, дотримуються порядку реагування на їх прояви.

Педагогічні працівники, постійно ознайомлюються з нормативно-правовими документами щодо виявлення ознак булінгу, іншого насильства та запобігання йому, проходять навчання на он-лайн платформах.

В закладі розроблено та оприлюднено порядок реагування на доведені випадку булінгу, щорічно відбувається оновлення Плану заходів із запобігання булінгу та дискримінації відповідно до аналізу і завдань на поточний навчальний рік.

На виконання статті 53 Конституції України, законів України «Про освіту»,

«Про повну загальну середню освіту», статті 19 Закону України «Про охорону дитинства», Постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року  684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів»,

з метою забезпечення своєчасного і в повному обсязі обліку дітей шкільного віку та учнів на території села Крупа та здобуття ними базової загальної середньої

 

освіти, відповідно до плану роботи на 2022/2023 навчальний рік організовано ведення обліку дітей шкільного віку та учнів закладу.

Ведеться реєстр даних учнів закладу (програмний комплекс «КУРС. Школа» та система «Україна ІСУО»), в реєстру заповнені всі розділи, статистичні звіти і форми, своєчасно перевіряється стан ведення книги наказів руху учнів, алфавітної книги, особових справ учнів, класних журналів 1-9-х класів. На сайті закладу висвітлена інформація про закріплену за закладом територію обслуговування, спроможність закладу, кількість учнів у кожному класі та відповідно наявність вільних місць у кожному з них.

Щодня класні керівники у класному журналі заповнюють сторінку обліку відвідування учнями уроків, заносять дані до шкільного журналу обліку відвідування учнями навчальних занять. Учителі-предметники зазначають відсутніх на уроці учнів у класних журналах на предметних сторінках.

Щотижня класні керівники звітують про причини відсутності учнів на заняттях, надають довідки адміністрації закладу, пояснювальні записки від батьків зберігають в особових справах учнів

Протягом навчального року на оперативних нарадах аналізувався стан відвідування учнями навчальних занять. Встановлено, що пропуски навчальних занять без поважної причини протягом навчального року відсутні, дані про відсутність учнів на сторінках обліку відвідування учнями уроків в класних журналах та журналі обліку відвідування учнями навчальних занять співпадають.

Випадків булінгу впродовж 2022-2023 навчального року в закладі освіти зареєстровано не було.

 

Оцінювання критерію 1.2.3. «Керівник та заступники керівника (далі - керівництво) закладу освіти, педагогічні працівники протидіють булінгу, іншому насильству, дотримуються порядку реагування на їх прояви» за індикаторами:

Індикатори

Оцінка

1.2.3.1. З метою запобігання різним проявам насильства у закладі освіти та/або вдома) здійснюється аналіз причин відсутності здобувачів вживаються відповідні заходи

4,0

1.2.3.2. Заклад освіти реагує на звернення про випадки булінгу

4,0

1.2.3.3. Психологічна служба (практичний психолог, соціальний педагог) закладу освіти здійснює системну роботу з виявлення, реагування та запобігання булінгу, іншому насильству (діагностування, індивідуальна робота, тренінгові заняття)

0

 

1.2.3.4. Частка здобувачів освіти  тому числі із соціально-вразливих груп), які в разі потреби отримують у закладі освіти психолого-соціальну підтримку

3,0

1.2.3.5. Заклад освіти у випадку виявлення фактів булінгу та іншого насильства повідомляє органи та служби у справах дітей, правоохоронні органи

4,0

 

Середній бал за критерієм 1.2.3 = 3,6  достатній рівень

 

Рекомендації:

  1. Педагогічному колективу продовжити роботу щодо здійснення психологічного супроводу освітнього процесу з питання запобігання булінгу (цькуванню) та будь-яким іншим проявам насилля шляхом:

  2. проведення консультаційних годин, створення скриньки довіри, надання рекомендацій;

  3. продовжувати співпрацю з інспектором сектору ювенальної превенції Луцького РУП ГУНП у Волинській області та спеціалістами служби у справах дітей та соціального захисту населення Крупівської сільської ради.

  4. Класним керівникам 1-9-х класів продовжити роботу із забезпечення щоденного контролю за відвідуванням учнями навчальних занять, своєчасно інформувати адміністрацію про пропуски учнями занять без поважних причин і вживати відповідні заходи щодо уникнення пропусків без поважних причин.

  5. Адміністрації гімназії продовжити роботу щодо проведення аналізу звернень, що надходять до закладу, чинників, які найчастіше провокують булінг (цькування), створення безпечного фізичного простору в закладі для всіх учасників освітнього процесу.

Результати самооцінювання вимоги

  1. Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       3.5

 

 

 

 

 

 

Оцінка вимоги 1.2 =3,5  достатній рівень

 

Вимога/правило 1.3. Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору

Критерій 1.3.1. Приміщення та територія закладу освіти облаштовуються з урахуванням принципів універсального дизайну та/або розумного пристосування.

У Крупівській гімназії забезпечується архітектурна доступність території та будівлі. Заклад має універсальний дизайн, який передбачає планування навколишнього середовища так, щоб у нього було якомога комфортніше усім людям, незалежно від їхнього віку та фізичних чи когнітивних можливостей. Входів до приміщення  один обладнаний пандусом, що забезпечує доступ до споруди при підході чи під’їзді.

Облаштування приміщень їдальні, коридорів, навчальних кабінетів є зручним. Приміщення – світлі, не захаращені, кольори контрастні, адаптовані до використання всіма учасниками освітнього процесу. Територія подвір’я закладу та під’їзди до нього устелена асфальтним покриттям. Насадження дерев та кущів є достатнім для озеленення території. При вході до закладу, його приміщеннях наявні позначки, вказівки, написи на дверях навчальних кабінеті. Приміщення харчоблоку оснащено окремим входом.

В закладі освіти відсутня ресурсна кімната, для організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Усім учасникам освітнього процесу зручно у закладі, вони в рівній мірі можуть користуватися приміщеннями та територією. Облаштування освітнього середовища школи є невід'ємною частиною стратегії розвитку закладу.

Педагогічні працівники на запитання «Оцініть за 4-бальною шкалою загальний стан приміщень школи (4 - найвищий бал)» дали такі відповіді:

 

 

1

 

2

 

3

 

4

Кількість учасників опитування

Щорічний прогрес у покращенні загального стану приміщень

0 (0%)

1 (7%)

6 (43%)

14 (50%)

14

Достатність життєвого простору приміщень для нормальної роботи з даним контингентом учнів

0 (0%)

3 (21%)

5 (36%)

6 (43%)

14

 

Оцінювання критерію 1.3.1. «Приміщення та територія закладу освіти облаштовуються з урахуванням принципів універсального дизайну та/або розумного пристосування» за індикаторами:

Індикатори

Оцінка

1.3.1.1. У закладі освіти забезпечується архітектурна доступність території та будівлі

4,0

1.3.1.2. У закладі освіти приміщення (туалети, їдальня, облаштування коридорів. Навчальних кабінетів) і територія (доріжки, ігрові, спортивні майданчики) адаптовані до використання всіма учасниками освітнього процесу

4,0

1.3.1.3. У закладі освіти наявні та використовуються ресурсна кімната, дидактичні засоби для осіб з особливими освітніми потребами

0

Середній бал за критерієм 1.3.1 = 3,3  достатній  

 

Критерій 1.3.2. У закладі освіти застосовуються методики та технології роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

У Крупівській гімназії в 2022/2023 навчальному році не навчаються діти з особливими освітніми потребами.

Оцінювання критерію 1.3.2. «У закладі освіти застосовуються методики та технології роботи з дітьми з особливими освітніми потребами» за індикаторами:

Індикатори

Оцінка

1.3.2.1. Заклад освіти забезпечений асистентом вчителя, практичним психологом, вчителем-дефектологом, іншими фахівцями для реалізації інклюзивного навчання (у разі потреби)

0

1.3.2.2. У закладі освіти забезпечується корекційна спрямованість освітнього процесу (у разі потреби)

0   

1.3.2.3. Педагогічні працівники застосовують форми, методи, прийоми роботи з дітьми з особливими освітніми потребами

0

1.3.2.4. У закладі освіти налагоджено співпрацю педагогічних працівників з питань навчання дітей з особливими освітніми потребами (створення команди психолого- педагогічного супроводу, розроблення індивідуальної програми розвитку)

0

 

Критерій 1.3.3. Заклад освіти взаємодіє з батьками дітей з особливими освітніми потребами, фахівцями інклюзивно-ресурсного центру, залучає їх до необхідної підтримки дітей під час здобуття освіти.

 

Оцінювання критерію 1.3.3. «Заклад освіти взаємодіє з батьками дітей з особливими освітніми потребами, фахівцями інклюзивно-ресурсного центру, залучає їх до необхідної підтримки дітей під час здобуття освіти» за індикаторами:

Індикатори

Оцінка

1.3.3.1. У закладі освіти індивідуальна програма розвитку розроблена за участі батьків та створенні умови для залучення асистента дитини в освітній процес

0

1.3.3.2. Заклад освіти співпрацює з інклюзивно-ресурсним центром щодо психолого- педагогічного супроводу дітей з особливим потребами

0

 

Критерій 1.3.4. Освітнє середовище мотивує здобувачів освіти до оволодіння ключовими компетентностями та наскрізними уміннями, ведення здорового способу життя.

Головним завданням педагогічного колективу формування в учнів здорового способу життя, навичок культури гігієни, створення умов для збереження і зміцнення здоров'я. В плані роботи на 2022/2023 навчальний рік наявний розділ «Створення безпечного освітнього середовища».

Педагогічним колективом гімназії приділяється велика увага формуванню в учнів здорового способу життя, яке реалізується на уроках фізичної культури, основ здоров’я та під час виховних заходів, де вони отримують комплекс необхідних знань про здоровий спосіб життя. Постійно організовуються виставки малюнків, плакатів «Зробимо наше життя

 

                безпечним», «Молодь проти наркоманії та СНІДу», «Здоров’я очима дітей»,

«Скажемо COVIDу  НІ».

Класні керівники систематично проводили виховні заходи, години спілкування, лекції. На батьківських зборах постійно розглядаються питання щодо вимог до харчового раціону підлітків, профілактичні заходи щодо попередження епідеміологічних інфекційних захворювань учнів.

Фізкультурно-оздоровча робота у закладі здійснювалася згідно з календарем проведення фізкультурно-оздоровчих заходів, що є додатком до плану роботи закладу на поточний навчальний рік. Система організації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи у закладі включала: обов’язкові фізкультурно- оздоровчі заходи (уроки, фізкультурні хвилинки під час проведення уроків); Організація спортивно-масової роботи спрямована на формування в учнів фізичного, соціального та духовного здоров’я, а також на вдосконалення фізичної підготовки, ведення активного здорового способу життя. З метою збереження життя і здоров’я школярів під час освітнього процесу учні на заняття з фізичної культури розподілені на основну, підготовчу і спеціальну групи. У кожному класному журналі оформлені «Листки здоров’я», які містять результати медогляду дітей, рекомендації щодо фізичного навантаження учнів на уроках фізичної культури для кожної групи здоров’я, класні керівники вчасно інформують батьків щодо терміну зміни медичної групи учнів. Зі всіма здобувачами освіти підготовчої та спеціальної групи вчителем фізкультури проводилися заняття згідно рекомендацій Міністерства освіти і науки України та лікарів.

Учні систематично проходять медогляд, результати якого заносяться класними керівниками до паспорту здоров’я кожного учня і доводяться до відома батьків на батьківських зборах.

Питання про організацію медичного обслуговування учнів, про підсумки проходження профілактичних медичних оглядів учнів гімназії, медоглядів працівників розглянуто на оперативній нараді при директорові.

Здоров’я учнів безпосередньо пов’язане із тим, як вони харчуються. В гімназії організоване одноразове гаряче харчування для учнів. Протягом навчального року харчувалися безкоштовно 18 учнів 1-9 класів.

Класними керівниками систематично проводяться бесіди про раціональне харчування та особисту гігієну під час прийому їжі, медична сестра постійно контролює якість приготування страв. Питання харчування обговорюється  

               батьківських зборах. Слід відзначити, що вчителі під час свого чергування в                            їдальні слідкують за санітарно-гігієнічним станом у обіденній залі та поведінкою учнів.

Однією зі складових Нової української школи є створення сучасного освітнього середовища, зокрема багатофункціональних гнучких просторів, що сприяють різним формам роботи, мотивують до навчання. Значна увага приділяється створенню освітнього середовища класної кімнати. Функціональне зонування кабінетів початкових класів забезпечує гнучкість та стабільність освітнього простору. У всіх кабінетах створено незмінні стаціонарні осередки, що становлять його основу  «каркас». Це робоче місце вчителя, основна класна дошка, ємності для зберігання навчальних матеріалів – як обмеженого доступу, так і відкриті для учнів. Інші елементи облаштування класу є мобільними, забезпечують гнучкість, можливість швидкої реорганізації. Насамперед це учнівські робочі місця, які дозволяють працювати всім класом, у групах чи поодинці, спілкуватись, відпочивати: індивідуальні парти та стільці, виокремлені осередки читання, творчості та відпочинку. Гнучка організація класу дозволяє змінювати розташування учнівських робочих місць, швидко переходити від однієї просторової форми роботи до іншої, дає можливість учням трансформувати власне робоче місце, користуватись за потребою тими чи іншими меблями.

Всі кабінети початкових класів мають затишну та теплу атмосферу за рахунок врівноваженого дизайну, кімнатних рослин, комфортного для дітей облаштування приміщення.

Для навчальних матеріалів обладнано спеціальний осередок, в якому все приладдя зберігається в спеціальних контейнерах так, що діти можуть легко самостійно взяти необхідний матеріал та повернути його на місце. Творчі роботи учнів не лише зберігаються в портфоліо, в кожній класній кімнаті розміщено стенд стіну із змінними експозиціями творчих робіт учнів.

Відповіді батьків на запитання «Ви задоволені в цілому організацією освітнього процесу в школі?»:

 

Оцінювання критерію 1.3.4. «Освітнє середовище мотивує здобувачів освіти до оволодіння ключовими компетентностями та наскрізними уміннями, ведення здорового способу життя» за індикаторами:

 

Індикатори

Оцінка

1.3.4.1. У закладі освіти формуються навички здорового способу життя (харчування, гігієна, фізична активність) та екологічно доцільної поведінки у здобувачів освіти

4,0

1.3.4.2. Простір закладу освіти, обладнання, засоби навчання сприяють формуванню ключових компетентностей та наскрізних умінь здобувачів освіти

3,0

 

Середній бал за критерієм 1.3.4 = 3,5  достатній рівень Рекомендації:

  1. Педагогічному колективу закладу продовжити роботу щодо розбудови

освітнього середовища, яке мотивує здобувачів освіти до оволодіння ключовими компетентностями та наскрізними уміннями, створення безпечного освітнього середовища, умов для фізичного розвитку та зміцнення здоров‘я, формування гігієнічних навичок та ведення здорового способу життя здобувачами освіти.

  1. Класним керівникам 1-9 класів:

  2. інформувати батьків про організацію харчування в закладі, проводити просвітницьку роботу щодо формування потреби в здоровому способі життя із запрошенням медичних працівників на батьківських зборах;

  3. організувати роботу шляхом проведення лекцій, семінарів, вікторин, виховних годин із формування навичок та культури здорового харчування, етики прийому їжі, профілактики харчових отруєнь та інфекційних захворювань.

 

Критерій 1.3.5. У закладі освіти створено простір інформаційної взаємодії та соціально-культурної комунікації учасників освітнього процесу (бібліотека, інформаційно-ресурсний центр тощо).

З метою взаємодії та соціально-культурної комунікації учасників освітнього процесу у закладі функціонує бібліотека. Значна увага приділяється інформатизації бібліотеки.

У Крупівській гімназії бібліотекарем працює Ярмолюк Алла Олександрівна, стаж роботи на посаді бібліотекаря – 2 років. У 2021 році на базі Волинського ІППО пройшла курси підвищення кваліфікацію за програмою «Шкільна бібліотекара а сучасному освітньому просторі». Бібліотекар проводить бібліотечні уроки, допомагає організовувати виховні години та години спілкування.

З метою кращого висвітлення роботи бібліотеки серед користувачів бібліотекарем розміщується на веб-сайті та сторінці закладу освіти у соціальн

               мережі Фейсбук інформація про заходи бібліотеки На базі                                 бібліотеки періодично проводяться різноманітні виставки, присвячені пам’ятним датам, різноманітні акції, бібліотечні уроки тощо. Велика увага приділяється вихованню бережливого ставлення до книг, до шкільних підручників. Проводяться бесіди щодо виховання бережливого ставлення до книги, Ефективними формами інформаційної роботи бібліотеки є книжкові виставки та тематичні полиці.

На питання «З якою метою Ви відвідуєте шкільну бібліотеку (можна обрати кілька варіантів відповідей)?» учні гімназії відповіли наступним чином:

Оцінювання критерію 1.3.5. «У закладі освіти створено простір інформаційної взаємодії та соціально-культурної комунікації учасників освітнього процесу (бібліотека, інформаційно-ресурсний центр тощо)» за індикаторами:

 

Індикатори

Оцінка

1.3.5.1. Простір і ресурси бібліотеки/інформаційно-ресурсного центру використовуються для індивідуальної, проектної та іншої роботи у рамках освітнього процесу. Різних форм

комунікації учасників освітнього процесу

4,0

1.3.5.2. Ресурси бібліотеки/ресурсно-інформаційного центру використовуються для формування інформаційно-комунікаційної компетентності здобувачів освіти

4,0

Середній бал за критерієм 1.3.5 = 4,0  високий рівень Рекомендації:

З метою вдосконалення простору інформаційної взаємодії та соціально- культурної комунікації учасників освітнього процесу:

  1. Спланувати заходи щодо вдосконалення інформаційного простору в гімназії.

  2. Спрямувати діяльність шкільної бібліотеки на підвищення рівня інформаційної компетентності в учасників освітнього процесу.

 

  1. Вивчати та задовольняти інформаційні потреби педагогічного колективу, зокрема створюючи вчительський кейс (добір матеріалів, позакласний захід за певною тематикою).

  2. Засобами інноваційних форм бібліотечної роботи пропагувати книгу і читання, формувати правову культуру читачів, підвищувати читацьку активність школярів.

  3. Активізувати роботу класних керівників щодо проведення спільно з бібліотекарем закладу виховних заходів та годин спілкування з метою популяризації бібліотеки як простору інформаційної взаємодії учасників освітнього процесу.

  4. Використовувати простір бібліотеки для організації проектної роботи, проведення інтегрованих уроків, інформаційно-просвітницьких заходів.

Результати самооцінювання вимоги

  1. Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього п

1.Приміщення та територія закладу освіти облаштовується з урахуванням принципів універсального дизайну та / або розумного пристосування

 

2.У закладі освіти застосовуються методики та технології роботи з дітьми з особливими освітніми потребами


 

 

 

           3.Заклад освіти взамодіє з батьками дітей з

Особливими освітніми потребами, фахівцями

інклюзивно-ресурсного центру, залучає їх

до необхідної підтримки дітей під час здобуття

 освіти.

           4.У закладі освіти створено простір інформаційної

                                                                                                                   Взаємодії та соціально-культурної комунікації учасників

Освітнього процесу (бібліотека, інформаційно-ресурсний

 центр тощо)

 

5.Освітнє середовище мотивує здобувачів освіти

до оволодіння ключовими компетентностями та

наскрізними уміннями, ведення здорового способу життя.

 

           Загальна оцінка вимоги

 

Оцінювання напряму 1. «ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ»

 

Вимога

1.1.

1.2

1.3

Рівень оцінювання вимоги/правила

Достатній

Достатній

Середній

Рівень оцінювання вимоги/правила  балах)

 

3,3

 

3,5

 

2,2

Середньоарифметичний бал/ розрахунок

 

3.0

Рівень оцінювання напряму

 

Достатній

 

Аналіз самооцінювання освітнього напряму 1 «Освітнє середовище закладу освіти» дозволив виявити слабкі сторони в організації освітнього середовища для здобувачів освіти:

  • матеріально-технічне забезпечення для викладання предметів природничо- математичного циклу;

  • наявність в закладі актової зали;

  • інформування учасників освітнього процесу щодо безпечного використання мережі Інтернет (на уроках, позакласних заходах);

  • наявність в закладі освіти ресурсної кімнати, дидактичних засобів для осіб з особливими освітніми потребами.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.