КРУПІВСЬКА ГІМНАЗІЯ ПІДГАЙЦІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
ЛУЦЬКОГО РАЙОНУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОТОКОЛ
ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ
26.01.2024 № 5
Голова педагогічної ради: Філозоф М.В.
Секретар педагогічної ради: Клевець Н.О.
Всього педагогічних працівників – 16
Порядок денний
- Виконання рішень попередньої педради.
- Про узагальнюючий рівень адаптації першокласників до навчання протягом І семестру 2023-2024 н.р.
- Про узагальнюючий рівень адаптації учнів 5-х класів до навчання протягом І семестру 2023-2024 н.р.
- Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2023-2024 навчальному році.
- Про визначення учнів-претендетів на отримання свідоцтв про здобуття базової середньої освіти з відзнакою, серед випускників 9 класу.
- Про вибір електронних версій підручників для 2 класу.
І. СЛУХАЛИ:
Мирослава ФІЛОЗОФА, директора гімназії, який доповів учасникам педагогічної ради про виконання рішень попередньої педради №4 від 28.12.2023.
УХВАЛИЛИ:
Прийняти до відома інформацію директора закладу про виконання рішень попередньої педради.
Рішення прийнято одноголосно
ІІ. СЛУХАЛИ:
ГАДЗІНСЬКУ Людмилу Леонідівну, заступника директора з навчально-виховної роботи, яка розповіла, що відповідно до плану роботи Крупівської гімназії дирекцією закладу освіти було проведено класно-узагальнюючий контроль у 1 класі, метою якого було визначити готовність учнів до навчання у закладі освіти та визначення форм та методів педагогічного впливу та взаємодії учасників освітнього процесу для створення освітнього середовища, спрямованого на саморозвиток особистості першокласника.
Для цього було організовано спостереження за діяльністю класного керівника (відвідування та аналіз уроків); проведено аналіз документації; бесіди з учителем. Проаналізовано дані отримані у результаті співбесіди; здійснено спостереження за учнями та аналіз отриманої інформації; онлайн-бесіди з батьками та аналіз підсумків цих бесід; В гімназії працює один перший клас (класний керівник Клевець Н.О.) навчається 7 учнів.
Людмила Леонідівна детально зупинилась на використаному інструментарії дослідження рівня адаптації першокласників у гімназії. (Доповідь додається)
ВИСТУПИЛИ:
- КЛЕВЕЦЬ Наталя Олександрівна, учитель 1 класу
У житті першокласників відбулося багато змін з початком навчального року. Це нові знайомства, нові види діяльності, нові види обов’язків. Змінилася соціальна позиція дитини, вони стали школярами. Для цього у школі та класі були створені всі умови, щоб адаптація дітей проходила легко і вони почували себе комфортно і захищено. Найкраще адаптація проходила у дітей, які відвідували дитячий садок та були сформовані в єдиний колектив. Такими виявилися 5 дітей з класу. Одна дитина відвідувала інший дошкільний заклад. Діти ставляться з інтересом щось створити та мають бажання брати участь у всіх класних заходах, люблять малювати та дарувати подарунки, робити приємні сюрпризи своїм друзям і рідним. За допомогою щоденних новин, куточка настрою діти краще звикли до нових правил перебування у школі, класі, на перерві, у спортивному залі, їдальні та їм ще потрібно нагадування вчителя.
Майже всі діти володіють навичками самообслуговування, самостійно готуються до уроків, добре орієнтуються у приміщенні школи, можуть звернутися по допомогу до дорослих, без проблем переодягаються на фізкультуру, прибирають робоче місце, доглядають за рослинами, здійснюють чергування та допомагають один одному. В класі панують дружні, доброзичливі стосунки, вираженого лідерства немає. Конфліктних ситуацій майже не виникало, а дрібні непорозуміння швидко вирішувалися. У всіх дітей сформувалося позитивне ставлення до перебування у школі та спілкування з однокласниками. Більшість дітей має хороші задатки до навчання. Ці діти виділяються вмінням швидко переключатися з одного виду діяльності на інший, виділяються старанністю та бажанням отримати гарний результат, вмінням працювати самостійно, без допомоги сторонніх. Однак є учні в яких є певні труднощі у навчанні та вимагають додаткової уваги і допомоги. Діти охоче діляться своїми здобутками та невдачами, вони активні і допитливі. Постійну підтримку і допомогу під час адаптаційного періоду першокласники відчували з сторони рідних та близьких друзів.
Першокласникам в школі подобається, вони ідуть туди із задоволенням, охоче розповідають про свої успіхи та невдачі. У той же час, вони розуміють, що головна мета їхньго перебування в школі – отримання знань, а не екскурсії на природу і не ігри на перерві.
Батьки цікавляться життям дитини в школі, її досягненнями в навчанні. Допомагають в проведенні різноманітних заходів, звертаються за допомогою до вчителя.
УХВАЛИЛИ:
- Вчителю першого класу:
- Під час проведення занять здійснювати індивідуальний підхід до учнів, у яких виникли труднощі в період адаптаційного процесу.
- Удосконалювати форми та методи роботи з учнями шестирічного віку впродовж року.
- Проводити індивідуальні бесіди з батьками першокласників, у яких процес адаптації до шкільних умов проходить складніше.
- Проводити роботу зі згуртування учнів, виховання взаєморозуміння, взаємоповаги, вміння жити в колективі
Рішення прийнято одноголосно
ІІІ. СЛУХАЛИ:
ГАДЗІНСЬКУ Людмилу Леонідівну, заступника директора з навчально-виховної роботи.
Перехід учнів з початкової в середню ланку школи – одна з педагогічно найбільш складних проблем, а період адаптації в 5-му класі – один з найважчих періодів шкільного навчання.
Під час переходу учнів із початкової до основної школи у них значно зростає нервово-психічне напруження та напруження серцево-судинної системи. Тому в перші дні навчання у п’ятому класі в учнів спостерігається низький рівень працездатності, уваги.
П’ятикласники адаптуються до нових умов навчання так само складно, як і під час вступу до школи. Особливі труднощі в адаптації переживають ті учні, які до п’ятого класу перейшли з іншої школи, а інколи – з іншого населеного пункту з числа внутрішньопереміщених дітей.
В період з вересня по грудень 2023 року було проведено класно-узагальнюючий контроль 5-го класу «Наступність у навчанні: адаптація учнів 5-го класу до навчання у школі ІІ ступеня».
Мета: вивчення питання адаптації та рівня підготовленості учнів до навчання у школі ІІ ступеня; формування та розвиток пізнавальних інтересів учнів; запровадження учителями диференційованого підходу у навчанні; система роботи вчителів із здібними учнями та тими, що потребують педагогічної підтримки; вивчення особливостей методики викладання навчальних предметів, системи опитування та оцінювання учнів.
Враховуючи підсумки класно-узагальнюючого контролю «Адаптація та рівень підготовленості учнів 5-го класу до навчання у школі ІІ ступеня», можна зробити висновок, що адаптаційний процес у більшості учнів завершено, але спостерігаються деякі труднощі в організації навчальної діяльності окремих учнів.
Отже, в цілому рівень адаптації п`ятикласників до навчання у школі є достатній та середній. Відповідні рекомендації надані. (Доповідь додається)
УХВАЛИЛИ:
- Заступнику директора з навчально-виховної роботи,, вчителям-предметникам забезпечити наступність вимог до учнів під час переходу до основної школи шляхом взаємного відвідування уроків.
- Вчителям-предметникам:
- враховувати вікові особливості дітей молодшого підліткового віку у освітньому процесі;
- створювати ситуацію успіху дитини;
- дотримуватись Рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти, затверджених Наказом Міністерства освіти і науки України від 01 квітня 2022 р. № 289;
- дотримуватися норм домашніх завдань, диференціювати завдання на всіх етапах уроку, регулярно проводити фізкультхвилинки.
- Класному керівнику Сіліч О.С..:
- продовжувати роботу по згуртуванню учнівського колективу;
- постійно проводити роботу з превентивного виховання;
- залучати батьків до участі у житті класу, гімназії;
- систематично вести облік відвідування учнями ліцею.
- Вчителям початкових класів здійснювати оцінювання знань, умінь і навичок учнів згідно з Методичними рекомендаціями щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4- х класів закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.07.2021 № 813.
Рішення прийнято одноголосно
ІV. СЛУХАЛИ:
ГАДЗІНСЬКУ Людмилу Леонідівну, заступника директора з навчально-виховної роботи, яка, запропонувала, відповідно до статті 17 Закону України «Про повну загальну середню освіту», Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, пункту 3 розділу I, пункту 6 розділу IV Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за № 8/32979, закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року» звільнити учнів 4-го, 9-го класів Крупівської гімназії від проходження державної підсумкової атестації у 2023-2024 навчальному році. У відповідних документах про освіту учнів, звільнених від ДПА, виставити результати річного оцінювання та зробити запис «звільнений(а)» в колонці «ДПА».
УХВАЛИЛИ:
- Звільнити учнів 4-го, 9-го класів Крупівської гімназії від проходження державної підсумкової атестації у 2023-2024 навчальному році.
- У класному журналі в колонці «ДПА» робити запис «зв.»
- У відповідних документах про освіту учнів, звільнених від ДПА, виставити результати річного оцінювання та зробити запис «звільнений(а)».
Рішення прийнято одноголосно
V. СЛУХАЛИ:
ФІЛОЗОФА Мирослава Васильовича, директора гімназії, який повідомив, що визначення учнів-претендетів на одержання свідоцтв про здобуття базової середньої освіти з відзнакою, здійснено на підставі рівня навчальних досягнень учнів 9-го класу за І семестр 2023-2024 н.р..
ВИСТУПИЛИ:
- ШИМАНСЬКА Вікторія Леонідівна, класний керівник 9 класу запропонувала погодити кандидатуру учнів-претендетів на отримання свідоцтв про здобуття базової середньої освіти з відзнакою:
- Філозоф Соломію
УХВАЛИЛИ:
- Визнати претендентами на отримання свідоцтв про здобуття базової середньої освіти з відзнакою:
- Філозоф Соломію
Рішення прийнято одноголосно
VI. СЛУХАЛИ:
ГАДЗІНСЬКУ Людмилу Леонідівну, заступника директора з навчально-виховної роботи, яка повідомила, що відповідно до статей 4, 75 Закону України «Про освіту», абзацу дев’ятого частини другої статті 54 Закону України «Про повну загальну середню освіту», пункту 4 Порядку забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 січня 2019 року №41 (зі змінами), Порядку проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21 вересня 2021 року №1001 (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11 листопада 2021 року за № 1483/37105 (далі – Порядок), на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 02 жовтня 2023 року № 1183 «Про проведення конкурсного відбору посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2023-2024 роках (2 клас)», листа МОН від 04.01.2024 № 1/139-24 та з метою організації прозорого вибору закладами загальної середньої освіти підручників для 2 класу, що можуть видаватися за кошти державного бюджету, вчителі нашого закладу здійснили вибір підручників для 2 класу.
Ознайомлення та вибір електронних версій підручників здійснювали учитель початкових класів та англійської мови Крупівської гімназії. Голова методичного об’єднання учителів початкових класів МИТРОФАНЮК Наталія Іванівна подала список обраних електронних версій оригінал-макетів підручників ля 2 класу ЗЗСО.
Заступник директора ознайомила присутніх з поданими результатами відбору підручників для 2 класу.
УХВАЛИЛИ:
- Затвердити вибір електронних версій оригінал-макетів підручників ля 2 класу:
«Українська мова та читання» навчальний посібник для 2 класу ЗЗСО:
№ з/п |
Автор(и) |
Кількість |
|
учнів |
вчителів |
||
1 |
Большакова І.О.., Пристінська М.С.. (у 6-и частинах) |
12 |
1 |
Альтернатива: |
|||
2 |
Наумчук В.І., Наумчук М.М.. (у 6-х частинах) |
12 |
1 |
3 |
Чумарна Н.І.. (у 6-и частинах) |
12 |
1 |
4 |
Сапун Г.М., Лабащук О.В.,Решетуха Т.В.. (у 4-х частинах) |
12 |
1 |
5 |
Вашуленко М.С., Вашуленко О.В., Дубовик С.Г. (у 6-и частинах) |
12 |
1 |
6 |
Остапенко Г.С.. (у 6-и частинах) |
12 |
1 |
«Математика» навчальний посібник для 2 класу ЗЗСО (у 3-х частинах):
№ з/п |
Автор(и) |
Кількість |
|
учнів |
вчителів |
||
1 |
Воронцова Т.В., Пономаренко В.С., Лаврентьєва І.В., Хомич О.Л. |
12 |
1 |
Альтернатива: |
|||
2 |
Заїка А.М., Тарнавська С.С. |
12 |
1 |
3 |
Гісь О.М., Філяк І.В. |
12 |
1 |
4 |
Логачевська С.П., Ларін О.В.. |
12 |
1 |
5 |
Будна Н.О., Беденко М.В.. |
12 |
1 |
6 |
Скворцова С.О., Онопрієнко О.В.. |
12 |
1 |
«Англійська мова» підручник для 2 класу ЗЗСО (з аудіосупроводом):
№ з/п |
Автор(и) |
Кількість |
|
учнів |
вчителів |
||
1 |
Кетрін Білсборо, Стів Білсборо, Сом Н.О. |
12 |
1 |
Альтернатива: |
|||
2 |
Герберт Пухта, Пітер Льюіс-Джонс, Гюнтер Гернгрос, Скрипник І. |
12 |
1 |
3 |
Мітчелл Г.К., Марілені Малкогіанні |
12 |
1 |
4 |
Карпюк О.Д.. |
12 |
1 |
5 |
Будна Т.В.. |
12 |
1 |
6 |
Губарєєва С.С., Павліченко О.М., Залюбовська Л.В.. |
12 |
1 |
«Я досліджую світ» підручник інтегрованого курсу для 1 класу ЗЗСО (у 2-х частинах):
№ з/п |
Автор(и) |
Кількість |
|
учнів |
вчителів |
||
1 |
Волощенко О.В., Козак О.П., Остапенко Г.С. |
12 |
1 |
Альтернатива: |
|||
2 |
Большакова І.О., Пристінська М.С. |
12 |
1 |
3 |
Будна Н.О., Гладюк Т.В., Заброцька С.Г., Шост Н.Б. |
12 |
1 |
4 |
Іщенко О.Л., Іщенко А.Ю., Кліщ О.М., Козак Л.З.. |
12 |
1 |
5 |
Ломаковська Г.В., Єресько Т.П., Проценко Г.О. |
12 |
1 |
6 |
Ч.1. Бібік Н.М., Бондарчук Г.П., Ч.2. Корнієнко М.М., Крамаровська С.М., Зарецька І.Т.. |
12 |
1 |
«Мистецтво» підручник інтегрованого курсу для 2 класу ЗЗСО:
№ з/п |
Автор(и) |
Кількість |
|
учнів |
вчителів |
||
1 |
Масол Л.М., Гайдамака О.В., Колотило О.М. |
12 |
1 |
Альтернатива: |
|||
2 |
Масол Л.М., Гайдамака О.В., Колотило О.М. |
12 |
1 |
3 |
Лємешева Н.А. |
12 |
1 |
4 |
Лобова О.В. |
12 |
1 |
5 |
Кізілова Г.О., Шулько О.А.. |
12 |
1 |
6 |
Стеценко І.Б., Садовенко С.М. |
12 |
1 |
2. Заступнику директора з навчально-виховної роботи ГАДЗІНСЬКІЙ Людмилі Леонідівній:
2.1. Внести дані про вибрані підручники в ПЗ «КУРС Школа» на базі ІСУО.
До 30.01.2024
2.2. Передати результати вибору в електронній формі до органів управління освітою.
До 31.01.2024
- Відповідальному за сайт закладу розмістити копію протоколу педагогічної ради «Про проведення конкурсного відбору посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2023-2024 роках, 2 клас» на сайті закладу.
До 31.01.2024
Рішення прийнято одноголосно
Голова педагогічної ради Мирослаф Філозоф
Секретар Наталя Клевець
КРУПІВСЬКА ГІМНАЗІЯ ПІДГАЙЦІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
ЛУЦЬКОГО РАЙОНУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОТОКОЛ
ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ
26.01.2024 № 5
Голова педагогічної ради: Філозоф М.В.
Секретар педагогічної ради: Клевець Н.О.
Всього педагогічних працівників – 16
Порядок денний
- Виконання рішень попередньої педради.
- Про узагальнюючий рівень адаптації першокласників до навчання протягом І семестру 2023-2024 н.р.
- Про узагальнюючий рівень адаптації учнів 5-х класів до навчання протягом І семестру 2023-2024 н.р.
- Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2023-2024 навчальному році.
- Про визначення учнів-претендетів на отримання свідоцтв про здобуття базової середньої освіти з відзнакою, серед випускників 9 класу.
- Про вибір електронних версій підручників для 2 класу.
І. СЛУХАЛИ:
Мирослава ФІЛОЗОФА, директора гімназії, який доповів учасникам педагогічної ради про виконання рішень попередньої педради №4 від 28.12.2023.
УХВАЛИЛИ:
Прийняти до відома інформацію директора закладу про виконання рішень попередньої педради.
Рішення прийнято одноголосно
ІІ. СЛУХАЛИ:
ГАДЗІНСЬКУ Людмилу Леонідівну, заступника директора з навчально-виховної роботи, яка розповіла, що відповідно до плану роботи Крупівської гімназії дирекцією закладу освіти було проведено класно-узагальнюючий контроль у 1 класі, метою якого було визначити готовність учнів до навчання у закладі освіти та визначення форм та методів педагогічного впливу та взаємодії учасників освітнього процесу для створення освітнього середовища, спрямованого на саморозвиток особистості першокласника.
Для цього було організовано спостереження за діяльністю класного керівника (відвідування та аналіз уроків); проведено аналіз документації; бесіди з учителем. Проаналізовано дані отримані у результаті співбесіди; здійснено спостереження за учнями та аналіз отриманої інформації; онлайн-бесіди з батьками та аналіз підсумків цих бесід; В гімназії працює один перший клас (класний керівник Клевець Н.О.) навчається 7 учнів.
Людмила Леонідівна детально зупинилась на використаному інструментарії дослідження рівня адаптації першокласників у гімназії. (Доповідь додається)
ВИСТУПИЛИ:
- КЛЕВЕЦЬ Наталя Олександрівна, учитель 1 класу
У житті першокласників відбулося багато змін з початком навчального року. Це нові знайомства, нові види діяльності, нові види обов’язків. Змінилася соціальна позиція дитини, вони стали школярами. Для цього у школі та класі були створені всі умови, щоб адаптація дітей проходила легко і вони почували себе комфортно і захищено. Найкраще адаптація проходила у дітей, які відвідували дитячий садок та були сформовані в єдиний колектив. Такими виявилися 5 дітей з класу. Одна дитина відвідувала інший дошкільний заклад. Діти ставляться з інтересом щось створити та мають бажання брати участь у всіх класних заходах, люблять малювати та дарувати подарунки, робити приємні сюрпризи своїм друзям і рідним. За допомогою щоденних новин, куточка настрою діти краще звикли до нових правил перебування у школі, класі, на перерві, у спортивному залі, їдальні та їм ще потрібно нагадування вчителя.
Майже всі діти володіють навичками самообслуговування, самостійно готуються до уроків, добре орієнтуються у приміщенні школи, можуть звернутися по допомогу до дорослих, без проблем переодягаються на фізкультуру, прибирають робоче місце, доглядають за рослинами, здійснюють чергування та допомагають один одному. В класі панують дружні, доброзичливі стосунки, вираженого лідерства немає. Конфліктних ситуацій майже не виникало, а дрібні непорозуміння швидко вирішувалися. У всіх дітей сформувалося позитивне ставлення до перебування у школі та спілкування з однокласниками. Більшість дітей має хороші задатки до навчання. Ці діти виділяються вмінням швидко переключатися з одного виду діяльності на інший, виділяються старанністю та бажанням отримати гарний результат, вмінням працювати самостійно, без допомоги сторонніх. Однак є учні в яких є певні труднощі у навчанні та вимагають додаткової уваги і допомоги. Діти охоче діляться своїми здобутками та невдачами, вони активні і допитливі. Постійну підтримку і допомогу під час адаптаційного періоду першокласники відчували з сторони рідних та близьких друзів.
Першокласникам в школі подобається, вони ідуть туди із задоволенням, охоче розповідають про свої успіхи та невдачі. У той же час, вони розуміють, що головна мета їхньго перебування в школі – отримання знань, а не екскурсії на природу і не ігри на перерві.
Батьки цікавляться життям дитини в школі, її досягненнями в навчанні. Допомагають в проведенні різноманітних заходів, звертаються за допомогою до вчителя.
УХВАЛИЛИ:
- Вчителю першого класу:
- Під час проведення занять здійснювати індивідуальний підхід до учнів, у яких виникли труднощі в період адаптаційного процесу.
- Удосконалювати форми та методи роботи з учнями шестирічного віку впродовж року.
- Проводити індивідуальні бесіди з батьками першокласників, у яких процес адаптації до шкільних умов проходить складніше.
- Проводити роботу зі згуртування учнів, виховання взаєморозуміння, взаємоповаги, вміння жити в колективі
Рішення прийнято одноголосно
ІІІ. СЛУХАЛИ:
ГАДЗІНСЬКУ Людмилу Леонідівну, заступника директора з навчально-виховної роботи.
Перехід учнів з початкової в середню ланку школи – одна з педагогічно найбільш складних проблем, а період адаптації в 5-му класі – один з найважчих періодів шкільного навчання.
Під час переходу учнів із початкової до основної школи у них значно зростає нервово-психічне напруження та напруження серцево-судинної системи. Тому в перші дні навчання у п’ятому класі в учнів спостерігається низький рівень працездатності, уваги.
П’ятикласники адаптуються до нових умов навчання так само складно, як і під час вступу до школи. Особливі труднощі в адаптації переживають ті учні, які до п’ятого класу перейшли з іншої школи, а інколи – з іншого населеного пункту з числа внутрішньопереміщених дітей.
В період з вересня по грудень 2023 року було проведено класно-узагальнюючий контроль 5-го класу «Наступність у навчанні: адаптація учнів 5-го класу до навчання у школі ІІ ступеня».
Мета: вивчення питання адаптації та рівня підготовленості учнів до навчання у школі ІІ ступеня; формування та розвиток пізнавальних інтересів учнів; запровадження учителями диференційованого підходу у навчанні; система роботи вчителів із здібними учнями та тими, що потребують педагогічної підтримки; вивчення особливостей методики викладання навчальних предметів, системи опитування та оцінювання учнів.
Враховуючи підсумки класно-узагальнюючого контролю «Адаптація та рівень підготовленості учнів 5-го класу до навчання у школі ІІ ступеня», можна зробити висновок, що адаптаційний процес у більшості учнів завершено, але спостерігаються деякі труднощі в організації навчальної діяльності окремих учнів.
Отже, в цілому рівень адаптації п`ятикласників до навчання у школі є достатній та середній. Відповідні рекомендації надані. (Доповідь додається)
УХВАЛИЛИ:
- Заступнику директора з навчально-виховної роботи,, вчителям-предметникам забезпечити наступність вимог до учнів під час переходу до основної школи шляхом взаємного відвідування уроків.
- Вчителям-предметникам:
- враховувати вікові особливості дітей молодшого підліткового віку у освітньому процесі;
- створювати ситуацію успіху дитини;
- дотримуватись Рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти, затверджених Наказом Міністерства освіти і науки України від 01 квітня 2022 р. № 289;
- дотримуватися норм домашніх завдань, диференціювати завдання на всіх етапах уроку, регулярно проводити фізкультхвилинки.
- Класному керівнику Сіліч О.С..:
- продовжувати роботу по згуртуванню учнівського колективу;
- постійно проводити роботу з превентивного виховання;
- залучати батьків до участі у житті класу, гімназії;
- систематично вести облік відвідування учнями ліцею.
- Вчителям початкових класів здійснювати оцінювання знань, умінь і навичок учнів згідно з Методичними рекомендаціями щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4- х класів закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.07.2021 № 813.
Рішення прийнято одноголосно
ІV. СЛУХАЛИ:
ГАДЗІНСЬКУ Людмилу Леонідівну, заступника директора з навчально-виховної роботи, яка, запропонувала, відповідно до статті 17 Закону України «Про повну загальну середню освіту», Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, пункту 3 розділу I, пункту 6 розділу IV Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за № 8/32979, закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року» звільнити учнів 4-го, 9-го класів Крупівської гімназії від проходження державної підсумкової атестації у 2023-2024 навчальному році. У відповідних документах про освіту учнів, звільнених від ДПА, виставити результати річного оцінювання та зробити запис «звільнений(а)» в колонці «ДПА».
УХВАЛИЛИ:
- Звільнити учнів 4-го, 9-го класів Крупівської гімназії від проходження державної підсумкової атестації у 2023-2024 навчальному році.
- У класному журналі в колонці «ДПА» робити запис «зв.»
- У відповідних документах про освіту учнів, звільнених від ДПА, виставити результати річного оцінювання та зробити запис «звільнений(а)».
Рішення прийнято одноголосно
V. СЛУХАЛИ:
ФІЛОЗОФА Мирослава Васильовича, директора гімназії, який повідомив, що визначення учнів-претендетів на одержання свідоцтв про здобуття базової середньої освіти з відзнакою, здійснено на підставі рівня навчальних досягнень учнів 9-го класу за І семестр 2023-2024 н.р..
ВИСТУПИЛИ:
- ШИМАНСЬКА Вікторія Леонідівна, класний керівник 9 класу запропонувала погодити кандидатуру учнів-претендетів на отримання свідоцтв про здобуття базової середньої освіти з відзнакою:
- Філозоф Соломію
УХВАЛИЛИ:
- Визнати претендентами на отримання свідоцтв про здобуття базової середньої освіти з відзнакою:
- Філозоф Соломію
Рішення прийнято одноголосно
VI. СЛУХАЛИ:
ГАДЗІНСЬКУ Людмилу Леонідівну, заступника директора з навчально-виховної роботи, яка повідомила, що відповідно до статей 4, 75 Закону України «Про освіту», абзацу дев’ятого частини другої статті 54 Закону України «Про повну загальну середню освіту», пункту 4 Порядку забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 січня 2019 року №41 (зі змінами), Порядку проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21 вересня 2021 року №1001 (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11 листопада 2021 року за № 1483/37105 (далі – Порядок), на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 02 жовтня 2023 року № 1183 «Про проведення конкурсного відбору посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2023-2024 роках (2 клас)», листа МОН від 04.01.2024 № 1/139-24 та з метою організації прозорого вибору закладами загальної середньої освіти підручників для 2 класу, що можуть видаватися за кошти державного бюджету, вчителі нашого закладу здійснили вибір підручників для 2 класу.
Ознайомлення та вибір електронних версій підручників здійснювали учитель початкових класів та англійської мови Крупівської гімназії. Голова методичного об’єднання учителів початкових класів МИТРОФАНЮК Наталія Іванівна подала список обраних електронних версій оригінал-макетів підручників ля 2 класу ЗЗСО.
Заступник директора ознайомила присутніх з поданими результатами відбору підручників для 2 класу.
УХВАЛИЛИ:
- Затвердити вибір електронних версій оригінал-макетів підручників ля 2 класу:
«Українська мова та читання» навчальний посібник для 2 класу ЗЗСО:
№ з/п |
Автор(и) |
Кількість |
|
учнів |
вчителів |
||
1 |
Большакова І.О.., Пристінська М.С.. (у 6-и частинах) |
12 |
1 |
Альтернатива: |
|||
2 |
Наумчук В.І., Наумчук М.М.. (у 6-х частинах) |
12 |
1 |
3 |
Чумарна Н.І.. (у 6-и частинах) |
12 |
1 |
4 |
Сапун Г.М., Лабащук О.В.,Решетуха Т.В.. (у 4-х частинах) |
12 |
1 |
5 |
Вашуленко М.С., Вашуленко О.В., Дубовик С.Г. (у 6-и частинах) |
12 |
1 |
6 |
Остапенко Г.С.. (у 6-и частинах) |
12 |
1 |
«Математика» навчальний посібник для 2 класу ЗЗСО (у 3-х частинах):
№ з/п |
Автор(и) |
Кількість |
|
учнів |
вчителів |
||
1 |
Воронцова Т.В., Пономаренко В.С., Лаврентьєва І.В., Хомич О.Л. |
12 |
1 |
Альтернатива: |
|||
2 |
Заїка А.М., Тарнавська С.С. |
12 |
1 |
3 |
Гісь О.М., Філяк І.В. |
12 |
1 |
4 |
Логачевська С.П., Ларін О.В.. |
12 |
1 |
5 |
Будна Н.О., Беденко М.В.. |
12 |
1 |
6 |
Скворцова С.О., Онопрієнко О.В.. |
12 |
1 |
«Англійська мова» підручник для 2 класу ЗЗСО (з аудіосупроводом):
№ з/п |
Автор(и) |
Кількість |
|
учнів |
вчителів |
||
1 |
Кетрін Білсборо, Стів Білсборо, Сом Н.О. |
12 |
1 |
Альтернатива: |
|||
2 |
Герберт Пухта, Пітер Льюіс-Джонс, Гюнтер Гернгрос, Скрипник І. |
12 |
1 |
3 |
Мітчелл Г.К., Марілені Малкогіанні |
12 |
1 |
4 |
Карпюк О.Д.. |
12 |
1 |
5 |
Будна Т.В.. |
12 |
1 |
6 |
Губарєєва С.С., Павліченко О.М., Залюбовська Л.В.. |
12 |
1 |
«Я досліджую світ» підручник інтегрованого курсу для 1 класу ЗЗСО (у 2-х частинах):
№ з/п |
Автор(и) |
Кількість |
|
учнів |
вчителів |
||
1 |
Волощенко О.В., Козак О.П., Остапенко Г.С. |
12 |
1 |
Альтернатива: |
|||
2 |
Большакова І.О., Пристінська М.С. |
12 |
1 |
3 |
Будна Н.О., Гладюк Т.В., Заброцька С.Г., Шост Н.Б. |
12 |
1 |
4 |
Іщенко О.Л., Іщенко А.Ю., Кліщ О.М., Козак Л.З.. |
12 |
1 |
5 |
Ломаковська Г.В., Єресько Т.П., Проценко Г.О. |
12 |
1 |
6 |
Ч.1. Бібік Н.М., Бондарчук Г.П., Ч.2. Корнієнко М.М., Крамаровська С.М., Зарецька І.Т.. |
12 |
1 |
«Мистецтво» підручник інтегрованого курсу для 2 класу ЗЗСО:
№ з/п |
Автор(и) |
Кількість |
|
учнів |
вчителів |
||
1 |
Масол Л.М., Гайдамака О.В., Колотило О.М. |
12 |
1 |
Альтернатива: |
|||
2 |
Масол Л.М., Гайдамака О.В., Колотило О.М. |
12 |
1 |
3 |
Лємешева Н.А. |
12 |
1 |
4 |
Лобова О.В. |
12 |
1 |
5 |
Кізілова Г.О., Шулько О.А.. |
12 |
1 |
6 |
Стеценко І.Б., Садовенко С.М. |
12 |
1 |
2. Заступнику директора з навчально-виховної роботи ГАДЗІНСЬКІЙ Людмилі Леонідівній:
2.1. Внести дані про вибрані підручники в ПЗ «КУРС Школа» на базі ІСУО.
До 30.01.2024
2.2. Передати результати вибору в електронній формі до органів управління освітою.
До 31.01.2024
- Відповідальному за сайт закладу розмістити копію протоколу педагогічної ради «Про проведення конкурсного відбору посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2023-2024 роках, 2 клас» на сайті закладу.
До 31.01.2024
Рішення прийнято одноголосно
Голова педагогічної ради Мирослаф Філозоф
Секретар Наталя Клевець
КРУПІВСЬКА ГІМНАЗІЯ ПІДГАЙЦІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
ЛУЦЬКОГО РАЙОНУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОТОКОЛ
ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ
29.01.2024 № 6
Голова педагогічної ради: Філозоф М.В.
Секретар педагогічної ради: Клевець Н.О.
Всього педагогічних працівників – 16
Порядок денний
Про схвалення робіт на обласну виставку дидактичних та методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині»
І. СЛУХАЛИ:
ГАДЗІНСЬКУ Людмилу Леонідівну, яка ознайомила присутніх з роботами вчителів на обласну виставку дидактичних та методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині». Наголосила про номінації, що будуть брати участь у 2023-2024 н.р.
УХВАЛИЛИ:
Схвалити та представити роботи вчителів Клевець Н.О., Митрофанюк Н.І., Гарбарук Н.В., Сіліч О.С., Гадзінської Л.Л. на XXІХ обласній виставці «Творчі сходинки педагогів Волині».
Рішення прийнято одноголосно
Голова педагогічної ради Мирослаф Філозоф
Секретар Наталя Клевець