Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Протокол засідання педагогічної ради №2

Дата: 2 грудня о 21:09

 

УКРАЇНА

КРУПІВСЬКА ГІМНАЗІЯ

ПІДГАЙЦІВСЬКОІ СІЛЬСЬКОЇ  РАДИ ЛУЦЬКОГО РАЙОНУ

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  

 

ПРОТОКОЛ № 2

                                              ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ                     

07.11.2024 року

Голова педагогічної ради –  Мирослав ФІЛОЗОФ         

Секретар педагогічної ради – Оксана КРИСЮК 

Всього педагогічних працівників - 14

Присутні - 13

Відсутні – Анна КОЦУН.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

  1. Про стан організації освітнього процесу в закладі освіти відповідно до положень Концептуальних засад реформування середньої школи НУШ.

2. Про шляхи забезпечення творчого співробітництва педагогічного колективу, учнів і батьків в умовах розбудови НУШ.

  1. Про оцінювання результатів навчання здобувачів освіти відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти.
  2. Шкільна бібліотека як центр формування творчої особистості в процесі соціалізації. 
  3. Про визнання/невизнання документів про підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу, отриманих ними поза закладами освіти, що мають ліцензію на підвищення  кваліфікації або провадять освітню діяльність за акредитованою освітньою програмою.

1. Про стан організації освітнього процесу в закладі освіти відповідно до положень Концептуальних засад реформування середньої школи НУШ.

СЛУХАЛИ:                                                                                                               

 Людмилу ГАДЗІНСЬКУ, заступника директора гімназії  з НВР, яка розповіла про стан організації освітнього процесу в гімназії  відповідно до положень Концептуальних засад реформування середньої школи НУШ. А саме Людмила Леонідівна

доповіла, що Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й уміння застосовувати їх у повсякденному житті. НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння. А також Людмила Леонідівна  нагадала про основні концепції НУШ, про виклики які стоять перед початковою освітою, про чинники якісної початкової освіти, мету і головні компоненти Концепції Нової української школи. Компетентнісний підхід, ключові компетентності. Педагогіку партнерства та особливості організації освітнього процесу НУШ. 

УХВАЛИЛИ:                                                                                                                                      

1.1. Продовжувати здійснювати освітній процес в Крупівській гімназії  згідно основних положень Концепції НУШ.  

1.2. Забезпечити позитивну динаміку розвитку навчального закладу як відкритої інноваційної системи, орієнтованої на підготовку особистості учня, який володіє ключовими компетентностями та наскрізними лініями.

1.3. Виробляти систему методичних дій і заходів, спрямованих на активізацію самоосвітньої діяльності вчителя, використання інноваційного потенціалу педагогів в умовах реформування системи освіти.

1.4. Здійснювати просвітницьку роботу з батьками здобувачів освіти з питань опрацювання з ними основних принципів Концепції НУШ.

Рішення прийнято одноголосно

2. Про шляхи забезпечення творчого співробітництва педагогічного колективу, учнів і батьків в умовах розбудови НУШ.

СЛУХАЛИ: 

           Вікторію ШИМАНСЬКУ, вчителя англійської мови та класного керівника 5 класу, яка розповіла про шляхи забезпечення творчого співробітництва педагогічного колективу, учнів і батьків в умовах розбудови НУШ. А саме Вікторія Леонідівна наголосила, що зараз стрімко змінюється світ. В освіті відбувається реформування, впроваджуються сучасні інновації технології. Однією зі складових формули Нової української школи є педагогіка партнерства. За словами Міністра освіти та науки України, «педагогіка партнерства буде однією з основ школи, заснованої на взаємній повазі до особистості, праві вибору і відповідальності за ухвалені рішення». В її основі — спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнем і батьками, об’єднаними спільною метою та прагненнями, є добровільними й зацікавленими спільниками, рівноправними учасниками освітнього процесу, відповідальними за результат. Принципи педагогіки партнерства наголошують на повазі до особистості, доброзичливості та позитивному ставленні, довірі у взаєминах, стосунках, розподіленому лідерстві та принципах соціального партнерства. Ми живемо в XXI столітті, змінилося суспільство, змінилися діти, змінилися і батьки. Батькам не цікаві нудні зустрічі в класній кімнаті. Вони молоді, активні, прагнуть різнобічних знань, їх цікавить розвиток дітей. Саме тому вчитель повинен виступати у новій ролі — ролі фасилітатора та тьютора. Щоб батьки стали однодумцями, помічниками педагога, необхідно правильно організувати їхнє навчання. Якщо педагог зможе належним чином упоратися із цим завданням, навчить батьків осмислювати дитинство з різних позицій, то якість виховання дітей значно підвищиться, зростуть реальні шанси активної участі батьків у життєдіяльності гуртка і закладу. У такій роботі важливо дотримувати принципів навчання батьків, зокрема: принцип природо- і культуровідповідності вимагає врахування у навчанні батьків анатомічних, фізіологічних, психологічних і вікових особливостей кожного вікового періоду дитинства;

принцип суб'єкт-суб'єктного, полілогічного спілкування передбачає сприйняття батьків як суб'єктів зі своїми інтересами, потребами, позицією; батьки є рівноправними партнерами у освітньому процесі;

принцип орієнтації на досвід батьків — навчання має допомогти батькам здобути суб'єктивно осмислений досвід щодо виховання дітей, що сприятиме підвищенню рівня готовності батьків до здійснення виховної функції; принцип наступності означає розгортання навчальних програм для батьків із використанням попередньо трансльованих знань і набутого досвіду; принцип достовірності інформації— навчальна інформація для батьків має спиратися на науково обґрунтовані (медичні, психологічні, педагогічні, фізіологічні, соціологічні тощо) факти;

принцип практичної орієнтованості інформації— інформація, що надають батькам, має бути доступною і придатною для практичного використання у реальних сімейних обставинах;

принцип свободи вибору батьками форм і способів навчання. Зазначені принципи становлять певну систему. Кожен із них як її важливий складник взаємопов'язаний з іншими, а саме їхнє поєднання постає запорукою якісного навчання батьків.

Для створення ефективної системи навчання батьків варто позбутися застарілих поглядів і штампів у його організації. Доцільно урізноманітнювати як організаційні форми, так і методи навчання. Зокрема, досить ефективними з них є такі, як тренінги, дискусії, рольові ігри, сімейні вечори, батьківські клуби, вечори творчих родин. Збагачення форм і методів навчання зацікавить батьків, позитивно впливатиме на якість та ефективність педагогічної освіти.                 

УХВАЛИЛИ:                                                                                                                                                 

  1. Доповідь класного керівника 5-го класу взяти до уваги.  
  2. Розробляти і впроваджувати нові форми і шляхи забезпечення творчого співробітництва педагогічного колективу, учнів і батьків в умовах розбудови НУШ.
  3. Спрямувати роботу на координацію спільної діяльності школи, сім’ї та громадськості й використовувати у своїй роботі різноманітні форми виховної роботи (відвідування учнів вдома, листування з батьками в мережі Інтернет», виховні тренінги, проблемні довірчі бесіди, збори-роздуми та інші)
  4. Практикувати проведення анкетувань, опитувань щодо тематики і форми проведення батьківських зборів, зустрічей з батьками. Враховувати думку батьків при плануванні виховної роботи.
  5. Створити скарбничку власних вдалих знахідок у роботі з батьками та постійно поповнювати її.
  6. Вчителям гімназії застосовувати у роботі системний підхід до навчання та виховання учнів, спрямовуючи свою діяльність на впровадження в дію педагогіки партнерства.

 

Рішення прийнято одноголосно. 

  1. Про особливості оцінювання результатів навчання учнів 5–7 класів НУШ та заповнення журналів НУШ 5-7 класів за новими рекомендаціями МОН та схвалення порядку ведення класних журналів у 2024-2025 навчальному році.

СЛУХАЛИ:

Людмилу ГАДЗІНСЬКА,  заступника директора з НВР, яка повідомила, що після попереднього обговорення запропонованих моделей оцінювання (вебінар МОН України «Як оцінювати учнівство 5–9 класів НУШ») на засіданнях методичних об’єднань гімназії є необхідність погодити Правила і процедури оцінювання результатів навчання учнів 5–7 класів НУШ у Крупівській гімназії.

Запропонувала переглянути презентацію і детально розповіла про порядок здійснення підсумкового оцінювання за групами результатів, семестрового та річного оцінювання та внесення результатів оцінювання навчання здобувачів освіти у класні журнали/свідоцтва досягнень.

Наголосила, що під час оцінювання потрібно враховувати динаміку особистих досягнень учня/учениці протягом семестру.

ВиступИли:

  1. Ольга КОРОЛЮК, голова МО вчителів природничо - математичного циклу, схвалила запропонований порядок  ведення класних журналів 5-7 класів у 2024-2025 навчальному році. Запропонувала для запису/оцінювання груп результатів взяти за основу Свідоцтво досягнень.
  2. Оксана КРИСЮК, голова МО вчителів суспільно - гуманітарного циклу запропонувала при формуванні семестрової оцінки використовувати середнє арифметичне поточного та підсумкового оцінювання, яке проводилося протягом семестру з відповідними позначками (ГР1, ГР2, ГР3, ГР4, ПР ГР1) за формулою:

ПР  ГР1 + ПО ГР1 = СО ГР1

ПР – підсумкові роботи (контрольні, лабораторні, практичні…)

ПО – поточне оцінювання

Ухвалили:

  1. Схвалити порядок ведення класних журналів 5-7 класів у 2024-2025 навчальному році:
    1. Оцінювання результатів навчання учнів 5-7 класів НУШ здійснювати відповідно до «Рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів/учениць 5–9-х класів закладів загальної середньої освіти», затверджених МОН України від 02.08.2024 №1093.

    1. Підсумкове оцінювання за семестр здійснювати за групами результатів навчання, що передбачені Свідоцтвом досягнень за освітніми галузями (додаток 3 до «Рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів / учениць 5–9-х класів закладів загальної середньої освіти»), з урахуванням різних форм і видів навчальної діяльності.

    1. Для формування висновків щодо рівня досягнення обов'язкових результатів навчання за семестр можна:
  • виконати комплексну підсумкову роботу, завдання якої дозволяють установити результати навчання за всіма групами результатів, що визначені у Свідоцтві досягнень за освітніми галузями;
  • виконати окремі підсумкові роботи для кожної групи результатів, що визначені у Свідоцтві досягнень за освітніми галузями.

    1. При формуванні семестрової оцінки за групою результатів використовувати середнє арифметичне поточного та підсумкового оцінювання, яке проводилося протягом семестру та позначається у класному журналі (на сторінці оцінювання) відповідними позначками (ГР1, ГР2, ГР3, ГР4, ПР ГР1) за формулою:

ПР  ГР1 + ПО ГР1 = СО ГР1

ПР – підсумкові роботи (контрольні, лабораторні, практичні…)

ПО – поточне оцінювання

    1. На підставі оцінок за групами результатів виставляти загальну оцінку за семестр з кожного навчального предмета/інтегрованого курсу навчального плану освітньої програми гімназії.

    1. Оцінка за семестр/рік може бути скоригованою.

    1. Коригування річної оцінки здійснювати шляхом коригування семестрової оцінки за І та/або ІІ семестр відповідно до п.п. 9-10 Порядку переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти до наступного класу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 № 762 (зі змінами).

Повторне семестрове оцінювання проводити відповідно до письмових завдань, що мають охоплювати зміст усіх тем, вивчених протягом відповідного семестру, та графіка, що затверджує директор гімназії. Результати коригування результатів річного оцінювання оформляти відповідним наказом директора гімназії.

Рішення прийнято одноголосно

 

4. Шкільна бібліотека як центр формування творчої особистості в процесі соціалізації.

СЛУХАЛИ:                                                                                                               

            Аллу ЯРМОЛЮК ,  бібліотекаря, яка розповіла про основні принципи роботи шкільної бібліотеки в закладі освіти. А саме Алла Олександрівна наголосила, що неможливо відокремити процес навчання від процесу виховання, так не можна і відокремити проблеми освіти, школи, бібліотеки.  Тому бібліотека планує свою роботу в тих напрямках за якими працює гімназія. Бібліотека гімназіі розвиває творчі думки, здібності, таланти, пізнавальні інтереси, сприяє засвоєнню навчальних програм. Виховує інформаційну культуру читання, любов до книги, вміння користуватися книгою. Я повинна допомогти дитині осягнути саму себе, відчути радість від свого розуму, своїх емоцій, своєї неповторності. Щоб бути цікавою людиною, справді особистістю, потрібно багато вчитися, читати, знати історію свого краю і народу, бачити красу навколо себе. Я вітаю будь-який прихід учнів до бібліотеки бо знайду чим їх зацікавити - книжковою виставкою, новою інформацією і просто розмовою. Зустрічаю читачів з радістю, добротою, усмішкою, стараюся допомогти, не відмовити. 

    Виховання культури читання досягається шляхом індивідуальних та групових бесід на бібліотечних уроках, що дає поштовх використовувати книгу. В своїй роботі використовую традиційні та нові форми роботи, для залучення учнів до читання а саме: - читання в голос; - бесіди; -книжкові виступи; - уроки бібліотворчості; - дні нової книги; - посвята в читачі. А також День бібліотеки . Тиждень читання , Місячник шкільних бібліотек. 

    Своєю роботою стараюсь довести учням , що читання- це бесіда з людьми більш мудрими і цікавими, що книга окрилює фантазію, викликає у серці людини певні почуття та емоції. Дитяче читання відіграє велику роль у житті дітей, набагато більшу ніж у житті дорослих. Книга прочитана в дитинстві, залишається в пам’яті майже на все життя, і впливає на подальший розвиток дітей, робить великий моральний естетичний вплив на юного читача.      Зацікавити учнів книгою , читанням, виховувати бажання поповнювати свої знання , розвивати пізнавальні і творчі здібності , уяву і фантазію – це мета мого щоденного спілкування з дітьми. 

УХВАЛИЛИ:                                                                                                                                                  

  1. Доповідь бібліотекаря Алли ЯРМОЛЮК взяти до відома.  
  2. Систематично залучати учнів до виховних заходів, які проводяться в бібліотеці, з метою розвитку ключових компетентностей учнів. 
  3. Вивчати та формувати читацькі смаки та вподобання учнів.
  4. Сприяти національно-патріотичному вихованню учнів гімназіі. 

Рішення прийнято одноголосно.

  1.  Про визнання/невизнання документів про підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу, отриманих ними поза закладами освіти, що мають ліцензію на підвищення  кваліфікації або провадять освітню діяльність за акредитованою освітньою програмою.

СЛУХАЛИ:

Людмилу ГАДЗІНСЬКА, заступника директора з навчально-виховної роботи.

Повідомила, що надійшли клопотання від педагогічних працівників Крупівської гімназії про визнання результатів підвищення кваліфікації через участь у дистанційних курсах, що передбачено Порядком підвищення кваліфікації, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 21 серпня 2019 року № 800.

На розгляд педагогічної ради документи (сертифікати) про підвищення кваліфікації подали:

  1. ШИМАНСЬКА Вікторія Леонідівна, учитель англійської мови;

ВиступИли:

  1. ШИМАНСЬКА Вікторія Леонідівна, учитель англійської мови з проханням визнати результати підвищення кваліфікації за видом «онлайн-курс» на дистанційній формі навчання  2 (дві) годин/0,06 кредити (ЄКТС)  на тему: «Моделювання сучасного уроку англійської мови» –  сертифікат № 7724-14228-14868 від 27.09.2024, суб’єкт підвищення кваліфікації ТОВ «Ранок»

Ухвалили:

  1. Визнати результати підвищення кваліфікації в обсязі 2 (дві) годин/0,06 кредити (ЄКТС)  ШИМАНСЬКОЇ Вікторії леонідівни, учителя англійської мови.

Рішення прийнято одноголосно

Директор гімназії                                            Мирослав ФІЛОЗОФ

Секретар                                                           Оксана КРИСЮК

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.