УКРАЇНА
КРУПІВСЬКА ГІМНАЗІЯ
ПІДГАЙЦІВСЬКОІ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ЛУЦЬКОГО РАЙОНУ
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Протокол
засідання педагогічної ради
28.11.2024 № 3
Голова педагогічної ради: Мирослав ФІЛОЗОФ
Секретар педагогічної ради: Оксана КРИСЮК
Всього педагогічних працівників – 14
Відсутні: Анна КОЦУН
Порядок денний
- Виконання рішень попередньої педради.
- Система оцінювання та самооцінювання навчальних досягнень учнів НУШ – умова зростання рівня навчальних досягнень.
- Інноваційні технології на уроках іноземної мови як засіб оптимізації навчального процесу та активізації пізнавальної діяльності учнів..
І. Виконання рішень попередньої педради
СЛУХАЛИ:
Мирослава ФІЛОЗОФА, директора гімназії , який доповів учасникам педагогічної ради про виконання рішень попередньої педради №2 від 07.11.2024.
Ухвалили:
Прийняти до відома інформацію директора закладу про виконання рішень попередньої педради.
Рішення прийнято одноголосно
ІІ. Система оцінювання та самооцінювання навчальних досягнень учнів НУШ – умова зростання рівня навчальних досягнень
СЛУХАЛИ:
Людмилу ГАДЗІНСЬКУ, заступника директора з навчально-виховної роботи , про спрямованість системи оцінювання на формування у здобувачів освіти відповідальності за результати свого навчання, здатності до само оцінювання. Дала орієнтовну характеристику критеріїв самооцінювання. Використання взаємооцінювання сприяє партнерській взаємодії між здобувачами освіти,за такої методики оцінювання учні допомагають одне одному покращувати свої результати у навчанні. Розуміючи технологію оцінювання власної роботи , учні з її допомогою можуть ефективніше навчатися і прогресувати. Використання самооцінювання вимагає також індивідуального підходу, співпраці вчителів, класних керівників, спрямованих на формування розуміння учнями цінності освіти, здатності учнів самостійно оцінювати власний прогрес. (Доповідь додається)
ВиступИли:
- Віталій ЛЕВШОНЮК, учитель фізичноі культури, розповів про роль і значення формувального оцінювання в молодших класах через педагогічні спостереження за навчальною діяльністю, аналіз портфоліо учнів, прийомів зворотного зв’язку, само оцінювання та взаємооцінювання результатів навчальної діяльності учнів.
- Тетяна МЕЛЬНИК , учитель зарубіжної літератури, розповіла про активність учнів щодо розуміння самооцінювання і взаємооцінювання; учні в більшості дають правильну оцінку своїм знанням.
- Оксана КРИСЮК, вчитель української мови і літератури, про особливості самооцінювання, яке доцільно починати з групового взаємооцінювання, адже цей метод діти вважають більш безпечним та справедливим. Тут вони можуть навчитися надавати конструктивний зворотний зв’язок та рефлексувати, щоби потім використовувати ці навички в оцінюванні своєї роботи.
- Людмила ЯНЧУК, вчитель математики, зауважила, що оцінювання та самооцінювання в НУШ – це не лише інструмент перевірки знань, а й потужний засіб формування особистості. Воно допомагає розкрити потенціал кожного учня, зробити процес навчання захопливим, а результат – видимим і зрозумілим. Запропонувала не лише впроваджувати сучасні методи оцінювання, але й обмінюватися досвідом, щоб зробити навчання ефективнішим та радісним для наших учнів.
Ухвалили:
- Формувати у здобувачів освіти свідоме та відповідальне ставлення до власної освітньої діяльності.
Впродовж року, вчителі-предметники
- Сприяти самооцінюванню та взаємооцінюванню серед здобувачів освіти.
Впродовж року, вчителі-предметники
- Проводити внутрішній моніторинг, що передбачає систематичне відстеження та коригування результатів навчання кожного здобувача освіти.
До 10.01.2025; 10.06.2025, ЗДНВР
- Оприлюднити критерії оцінювання , правила та процедури оцінювання навчальних досягнень на стендах предметних класів.
До 06.12.2024, класні керівники 5-7 класів
- Більшу увагу приділяти учням, що мають низький рівень знань, через індивідуальні завдання, роботу на канікулах.
Впродовж року, вчителі-предметники
- Оцінювання результатів навчання учнів 5-7 класів НУШ здійснювати відповідно до «Рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів/учениць 5–9-х класів закладів загальної середньої освіти», затверджених МОН України від 02.08.2024 №1093 та рішення педагогічної ради (протокол №2 від 07.10.2024).
Впродовж року, вчителі-предметники
Рішення прийнято одноголосно
ІІІ. Інноваційні технології на уроках іноземної мови як засіб оптимізації навчального процесу та активізації пізнавальної діяльності учнів
СЛУХАЛИ:
Оксану КРИСЮК, голову методичного об’єднання, яка проаналізувала використання інноваційних технологій вчителями іноземних мов, зупинилася на видах цих технологій, доцільності застосування. (Доповідь додається)
ВиступИли:
- Світлана РОМАНЮК, вчитель англійської наголосила, що іноземні мови – важливий засіб розвитку інтелектуальних здібностей учнів. Поділилася досвідом використання інноваційних технологій на своїх уроках: метод проектів, гра, ІКТ, інтегровані уроки. Зауважила, що вибір технології залежить від вікової категорії учнів. Так, у 5-9 класах у засвоєнні знань допомагає технологія проектів, з молодшими школярами добре працюють ігрові методи. Застосування ІКТ допомагає активізувати на уроці розумову діяльність учнів, ілюструвати навчальний матеріал.
- Вікторія ШИМАНСЬКА, вчитель англійської мови розповіла, що якісна мовна підготовка школярів не можлива без використання сучасних освітніх технологій. Сучасні технології у викладанні іноземних мов – це професійно-орієнтоване навчання іноземної мови, проектна робота в навчанні, застосування інформаційних та телекомунікаційних технологій.
Ухвалили:
- Під час освітнього процесу взаємини з учнями будувати на принципах співробітництва, співтворчості, взаємної поваги, довіри, доброзичливості, розвивати пізнавальні інтереси, формувати гуманні взаємини на уроках шляхом впровадження інноваційних технологій .
Впродовж року, вчителі іноземних мов
- З метою підвищення професійної майстерності вчителів суспільно-гуманітарного циклу шляхом використання інновацій на уроках іноземних мов, впроваджувати у діяльність педагогічного колективу методики передового педагогічного досвіду, досягнень психолого-педагогічної науки.
Впродовж року, вчителі іноземних мов
- Створити банк інформації про нові методичні рекомендації, публікації щодо змісту та методики навчально-виховної роботи по питанню впровадження інновацій.
Впродовж року, вчителів іноземних мов
- Продовжувати працювати над проблемним питанням ліцею «Розвиток професійної компетентності, інноваційної та методичної культури педагогічних працівників в умовах розвитку НУШ».
Впродовж року, педагогічний колектив
Голова педагогічної ради Мирослав ФІЛОЗОФ
Секретар Оксана КРИСЮК